| CariocaAlba a întrebat:

Hey! Am neaparata nevoie de ajutorul vostru.:-s Am un prieten fff bun de familie cu 4 ani mai mare cu care as vrea sa ma vad in parc[in fine, el m"a invitat]. Problema este ca nu vrea sa stie parintii si na imi este nu stiu cum sa fac sa nu afle pentru ca bunicii mei sunt acasa toata ziuathinking Nu pot spune ca merg in parcul respectiv cu o prietena pentru ca s-ar oferii sa ma duca cu masina si sigur ar astepta pana vine prietena.Si nu pot venii cu o prietena pentru ca si eu si el vrem sa fim singuri.Am un alibi pentru ca verisoara mea locuieste foarte aproape de parcul respectiv si as putea merge sub pretextul sa merg la ea in vizita apoi sa iesim in parc, eu ce el ea cu prietenii ei. Dar nu stiu este riscant. Voi ce imi recomandati sa fac/sa zic ca sa fie totul ok?
p. s.:i-as spune mamei dar este foarte protectoare si paranoica si imi este ca nu ma lasa singura cu el, ma rog nu neaparat singura cu el cat in parcstraight face sunt tinuta mai din scurt si sunt constienta ca este foarte bine dar acum este o situatie mai delicata si nu stiu cum sa ii spun. Mercic[fundabatting eyelashes] kiss

Răspuns Câştigător
| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Daca ai o prietena foarte buna ai putea sa ii zici ce se intampla si sa o rogi sa vina in parc pentru a-ti convinge mama ca e asa, dar ca sa ramaneti singuri prietena ta ar putea chema niste prietene mai tarziu.

Cu toate ca asa ai respecta cum a vrut prietenul tau sunt 70%sigura ca mama ta ar intelege daca i-ai zice toata poveztea.

P.S.:E alegerea ta.Bafta happy

5 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Spune ca trebuie sa te duci la un magazin, un supermarket, o librarie sau ceva in apropiere de acel parc si apoi te vei intalni cu o pr. si asa bunicii tai vor pleca, deci vei scapa de ei.big grin

Răspuns utilizator avertizat
| CariocaAlba explică:

@ lovemusicboy dc?raised eyebrows

| PurpleDark a răspuns:

Buna.Roaga o prietena sa te ajute. Spune-le bunicilor tai ca te intalnesti cu ea, va intalniti amandoua in parc iar dupa ce pleaca bunicii tai pleaca si ea, asa veti fii doar tu si baiaul respectiv:X

Sper ca te-am ajutat:*