| alinutza4a a întrebat:

Hey! o prietena de-a mea, o colega buna mai bine zis, se comporta f ciudat. Cand vin in parc, sau la scoala doua alte fete (mai populare.etc)se duce sa stea cu ele fara sa ma cheme si pe mine.desi eu am fost prietena cu ea mult timp, cand apar fetele alea se comporta ca un catelus se duce sa stea si se vb cu ele. vrea neaparat sa fie si ea prietena cu ele pentru ca (. cred eu) ele sunt populare, se imbraca f frumos. ce sa fac ca sa o fac sa vrea sa stea cu mine sau sa-i explic ca fetele alea sunt fitoase etc. O alta prietena mi-a zis sa nu mai stau cu ea mereu, pentru ca atunci sa-si dea seama ca eu nu sunt la cheremul ei mereu si ca fara mine nici nu ar avea cu cine sa iasa afara. ce ziceti? pls eu tin la ea ca la o prietena, nu stiu cum de s-a schimbat in felul asta.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai mai bine o lasi sa le pupe pe alea undeva si tu sa-ti vezi de viata ta. Numai ai grija ce oferi pentru ceea ce ti se ofera, sa nu pui prea mult sentiment unde nu se merita. Oricum ai fi vazut mai tarziu cat merita ea prietenia ta, cand poate ar fi fost vreun baiat la mijloc. :p

| mgtow a răspuns:

Cand e singura amica ta, vb si deschidei ochii clar sa vada cu cine iese ea asa poate isi va da seama

| cornculapte a răspuns:

Ar trebui s-o asculti pe cealalta prietena si sa nu stai tot timpul la cheremul ei. Nu stiu de ce o mai numesti prietena, pentru ca e clar ca numai asta nu e. Poti sa-i spui eventual ca te deranjeaza chestia asta, ca sta tot timpul cu alea si pe tine te lasa balta, dar mai mult nu poti sa faci. Daca ea vrea sa stea cu ele si nu cu tine, nu poti s-o obligi in nici un fel. Las-o sa se arda si pe urma, daca va realiza ce a facut, se va intoarce ea singura la tine. Multa bafta.

| MikyMi a răspuns:

Explica-i ca acele fete cu siguranta o va dezamagi, daca nu te asculta si umbla tot cu ele, e mai bine sa o lasi sa-si de-a singura seama ca nu e pentru ea astfel de "prietene"! In curand se va intoarce si isi va cere iertare cand acele mironosite ii va da cu sutul in fund (scuze expresia dar cam asa e).

| clara1122 a răspuns:

Daca ii spui ca fetele acelea o vor deramagi atunci ea va spune ca nu e adevarat si va spune ca esti tu geloasa ca sta ea cu fete populare.Mai asteapta un timp sigur acele fete o vor dezamagi.Atunci ea isi va aduce aminte de tine si sigur va veni sa fiti din nou prietene.Atunci cand vine tu primeste-o cald si spune-i ca veti fi prietene mereu si chestii din astea. Sper ca te-am ajutat.
Plise funda?

| Elena_4068 a răspuns:

Vrea sa fie mai populara las-o, o sa relrete. Ele isi pot bate joc de ia o sa vada ea ca nu e asa cum crede, orce are un pret mai devreme sau mai tarziu, va trebui sa-l plateasca atunci o sa-i para rau si poate o sa vrea sa fiti din nou prietene.