| Sas a întrebat:

Hey,oare de ce nu reusesc sa-mi gasesc o prietena? Nu stiu ma comport foarte frumos cu ele,imi place sa le respect,bine doar pe cele care merita,sunt un tip foarte deschis,am simtul umorului, imi place sa ma fac placut in discutii si in alte situatii, doar ca nimeni nu apreciaza asta.Ar trebuii oare sa mai fac ceva in plus,sa schimb ceva la mine? Nici nu stiu, parca m-am saturat tot eu sa fiu ala de treaba, care pune mult suflet in orice.Din ce vad pe mine nici una nu ma apreciaza pentru ceea ce sunt.

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ești în proces de maturizare cu timpul o sa iți găsești și tu o iubita, doar nu te grăbi prea mult, cu răbdare, mai important este sa ai unde sa stai, un loc de munca, sănătate, sala apoi vine și jumătatea

| Sas explică (pentru RAY):

Am loc de muncă, casa ce-i drept stau în chirie

| Sas explică (pentru RAY):

Am loc de muncă și ma duc și la sală, sănătatea e buna

| RAY a răspuns:

Cu toți ne dorim o fata frumoasa asta e adevărul dar trebuie sa fim și realisti, ele la rândul lor vor un bărbat frumos, tu ce propui sa stai cu o fata urata ca compromis?

| Violleta2022 a răspuns:

Hai sa analizam tot ce ai scris tu aici despre tine, sa vedem ce este bun sau gresit!

"imi place sa le respect, bine doar pe cele care merita"
De unde stii tu care merita respectul tau, odata ce nu le cunosti, fiindca nu ai legat prietenie indelungata cu ele, ca sa ajungi sa le cunosti?
Nu crezi ca te pripesti si judeci gresit, jignind fata inainte ca macar sa o cunsoti bine?
Resepctul il acorzi tuturor, daca vrei sa fii respectat si luat in seama!

"sunt un tip foarte deschis, am simtul umorului..."
Asta inseamna sa faci glume nesarate si bufonerii?
Fiindca nu toata lumea place bufonii, considerand ca-i neseriozitate la acel baiat si atunci il ocolesc.

"... m-am saturat tot eu sa fiu ala de treaba, care pune mult suflet in orice. Din ce vad pe mine nici una nu ma apreciaza pentru ceea ce sunt."
Ce esti tu, de fapt?
Tinand cont strict de descriea ta facuta mai sus as spune ca esti un tip cae respecta fata numai cand vrea el, care face glume si bufonerii pe seama altora, doar pentru ca i se pare ca nu-ti merita respectul, din motive stiute doar de tine.

PS Toate datele astea sunt conform a tot ce ne-ai declarat tu aici!

Asadar, te mai miri de ce nu te place nici o fata si nu vor sa fie prietene cu tine?

| Lioana a răspuns:

Pentru ca nu vrei sa te imprietenesti cu o anumita fata. Vrei doar sa ai o prietena indiferent care, doar sa fie in standardele tale. Cand vei placea cu adevărat o fata vei sti ce ai de făcut. Vei face tot posibilul sa o cuceresti. Sau te va cuceri ea pe tine.

| Sas explică (pentru Lioana):

Ce e rău în a vrea pe cineva?

| Lioana a răspuns (pentru Sas):

Nu e rau ca vrei. E rau ca nu iubești.

| Sas explică (pentru Lioana):

Ba știu sa iubesc, dar nu am pe cine

| CostinAlamariu a răspuns:

Eu zic că ține de noroc mai degrabă. Așteaptă și în cele din urmă o s-o găsești. Până atunci du-te la sală, lucrează la fizicul tău (musci, % de grasime corporala, dantură, freză), vezi sa ai un stil vestimentar de bun gust, și cel mai important mareste-ti cercul social. Adică participa la voluntariate, inscrie-te in tot felul de organizatii si profita de orice ocazie sa cunosti oameni noi, atat fete cât și băieți. Poate îți faci un prieten și știe el o fată și vă face legătura.

| Sas explică (pentru CostinAlamariu):

Nu ma pricep la voluntariat și sunt și timid, imi e teama să stau cu multă lume

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sas):

Ai scris - sunt si timid, imi e teama sa stau cu multa lume.

Unei femei frumoase ii place sa fie VAZUTA sau PRIVITA de zeci sau sute de barbati.

De aia DEFILEAZA in mall-uri aranjate.

Tu esti exact tipul de barbat pe care NU il vor ele.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce mereu vb de fete frumoase?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Sas):

Voluntariatul nu necesita pricepere sau talent. Poți s-o faci și dacă ești retardat și ai 2 mâini stângi. Iar timiditatea se vindecă prin socializare. Du-te la un voluntariat și socializează. Când ești într-un taxi socializează. La magazin poți să-i spui 2-3 vorbe casierului doar ca să exersezi.

| carevaescu a răspuns:

Probabil nu le vezi pe cele care sunt atrase de tine.

Dilema clasica.

Intrebarea ta ar trebui sa fie "de ce fetele de care sunt atras eu nu sunt atrase si ele de mine"

Well, intreaba le pe ele direct

| slayer09 a răspuns:

Pai cred ca problema e ca nu prea esti autentic, pentru ca vrei sa fii ceea ce nu esti pentru a atrage fetele de partea ta, si aici pierzi si din teren. In primul rand lasa fetele pentru mai tarziu, nu te mai gandi ca nu faci bine nimic, tu concentreaza-te pe hobbyurile tale, pe ceea ce vrei sa faci in viata, puneti niste planuri in viata, dar nu marete ca vrem sa inaintam cu pasi mici, ai rabdare, si fa ceva ce iti place si citeste mult pentru dezvoltarea mintii tale, fii prezent si bucura-te de viata, de ceea ce ai, nu mai sta si visa la viitor, la trecut, la probleme ca sa te demoralizezi... pune mana la treaba si fa ceva cu viata ta. Incepe cu niste sport in fiecare zi, cu un pic de iubire pentru lume in fiecare zi...si cu bunavointa in fiecare zi, si o sa vezi ca dupa un timp vei avea parte si de fete, cand o sa fii pregatit

| 120bulevard a răspuns:

Nu le atragi pentru ca te comporti frumos cu ele rolling on the floor broski nu mai traim acum 30 de ani atunci cand se punea pret pe curtare si cavalerism, majoritatea fetelor cauta baieti toxici care sa le starneasca drame pentru ca se plictisesc repede chiar daca nu vor recunoaste asa ceva niciodata laughing pentru ca deja sunt pline de traume si n-ai cum sa le mai repari, mai ales astea de 18-20 de ani laughing asta e jocul, joaca dupa regulile lui laughing nu mai fii un mic lingau care isi cere scuze pentru orice, le pupa in coor si le face damblaua

| GambleR40792 a răspuns:

E posibil sa fii prea urat pentru ele, alta solutie nu exista, din descrierea ta nu pari a fi un om scapat de la spitalul 9, pacat

| OmBanal33 a răspuns:

Nu mai sta sa cauti, fata potrivita o sa te caute pe tine.

| Sas explică (pentru OmBanal33):

Și unde ma va cauta din casă?

| RAY a răspuns (pentru Sas):

Probabil ca dai msja fete frumoase și nu te uiți în oglinda