| Inger Negru cu Ganduri aLbee` :x - Morrigăn a întrebat:

Hey! Stiu ca va stresez cu intrebarile mele dar acum chiar am nevoie de ajutor urgent! Am o prietena care s-a despartit de iubitul sau acum 2 zile! Tot ce face este sa planga si sa se taie![pentru ca se tot gandeste la el]Vreau sa o pot face sa se opreasca dar tot ce i zic...Nu inseamna nimic pentru ea! Toata ziua urla plange si se taie! CUM POT S-o FAC SA SE OPREASCA? plss helpp! dau funditzsa!worriedsad

Răspuns Câştigător
| kytty a răspuns:

Bunahappy

fii alaturi de ea, sustine-o.indeparteaz-o de lame si tot ce o poate rani.scoate-o din casa, faceti o plimbare, iesiti in parc...stai cat mai mult timp cu ea.
ajut-o sa treaca de aceasta perioada... iar daca nu vrea sa iasa din casa, incearca sa gasesti subiecte care sa o inveseleasca, sa o faca sa uite macar pentru moment de fostul iubit.
cumpara-i servetele, arunca lamele.

11 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Poate chiar are nevoie de asistenta medicala. Spune-i ca o sa chemi salvarea si, daca nu inceteaza, e cazul chiar sa o chemi!(spui ca urla si se taie?!) Dacat sa o ai pe constiinta, mai bine o duci la tratament! Nu poti sa stai doar cu ea!

| EUSIATIT a răspuns:

S ar putea sa aibq nevoie de un pshiholog sa nu ma gindesc la ceva mai rau /cred ca afacut o obsesie pentru el. asa sunteti voi tinerii vi se pare ca i sfirsitul lumii. Mai copii lasati astea pe locul 2 mai bine ginditiva la un viitor la un loc de munca restul. la timpul lui fiecare.

| thealchemist a răspuns:

Da-i o perspectiva diferita, in care viitorul este sau poate fi placut, ca sa nu mai vorbesc ca poate exista, fara prietenul ei. ce a reusit el e ca a facut-o dependenta de el. trebuie sa o tratezi ca pe o dependenta de droguri, sa ii arati ca sunt si altii care vor tine la ea, si ca are alternative. si in special, ca nu e singura.

| atianin a răspuns:

In primul rand arat-i ca mai sunt si alti baieti in lume nu o lasa sa stea singura distrage-i atentia de la durere si fa-o sa rada.
Iesiti in oras sau faceti ceva ce stii ca ii place dar sa nu aiba treaba cu baietii.

| alexa1990 a răspuns:

Faceti sex amandoua smug ii va trece sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dovedește-i ca băiatul respectiv nu o merita, ca ea merita mult mai mult și ca ceea ce nu te omoară te face mai tare.Ieșiți afara prin parc, la un suc, dacă se poate cu un grup mai mare de amici. Încearcă sa eviți sa ia legătura cu fostul și încet, încet o sa își revină.
Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca nu se taie bine.si nici unde trebuie.mai zuzulina, din partea mea; cinei prost sa moara.prietena ta cum e?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autoflagelare => vrea atentie => nu e chiar atat de ranita pe cat se da, doar exagereaza (un fel de efect placebo psihic). incearca sa i explici ca e o porcarie ce face si ca niciun baiat, oricat de grozav ar fi sau dotat sau cum mai era prietenu ei, daca era, nu reprezinta sfarsitul lumii. daca nu intelege ca nu lama e solutia => e proasta si mai bine se sinucide ca din cauza tipelor ca ea femeile sunt considerate isterice si prefacutewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, o poti ajuta! Nu o lasa sa se chinuie si spune-i ca se poate taia direct la carotida!
Ce sa spun? urla si plinge si miine este in pat cu altul! Lasa ca trece...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa asculte muzica la mine tine tot timpul bafta

| lucika_6383 a răspuns:

Tu nu o vei putea ajuta cu nimic. ea trebuie singura sa- si bage in cap ca e gata. tu nu trebuie so sustii ci doar sa-i zici ca va pierde totul pentru el. convingeo ca poate fi si ceva mai rau decit asta si arata-i ca sunt si alti baieti ce pot s-o faca si mai fericita.stii este o vb nici un baiat nu merita lacrimile tale iar cel care le merita nu te va face sa plingi niciodata succes