| adryantuzha a întrebat:

am nevoie de sfaturile voastre! cum as putea scapa de tristetea desparitiri? adica stiu ca e ciudat ca pun aceeasta intrebare dar sincer nu mai stiu ce sa fac...am nevoie de sfaturi..ma simt foarte singura si trista! problema mea cea mai mare e ca simt o durere profunda deoarece il iubiam cu adv pe baiatul cu care eram doar ca el singur a recunoscut ca e cu alcnv...mai pe romaneste ca m-a inselat sad va rog mult ajutati-ma dau fundita imensa

Răspuns Câştigător
| 10danny0499 a răspuns:

Buna,cea mai buna prietena a trecut prin acelasi lucru,si iti zic ite ce i-am zis:oamenii care nu te merita,sunt facuti sa plece,la inceput e greu,dar e mai bine,incearca sa te izolezi in lucruile care iti place,poate muzica,sau arta,si petrece cat mai mult timp cu cele mai bune prietene,vei vedea ca in scurt timp, vei fi super fericita, si acel baiat potrivit va veni si el, fix cand lumea iti fa fi mai draga, astfel indulcind-o.Prietenii adevarati sa iti fie stalpii de care te sprijini, nu iubitul, pentru ca prietenii adevarati raman, iar iubitii vin si pleaca.Stiu ca e greu, toate trecem prin asta, dar ghideaza-te dupa asta: ce nu te omoara, te face mai puternic. Sper ca te-am ajutat :-)

6 răspunsuri:
| Maya2014 a răspuns:

Draga mea, tristetea nu dispare pocnind pur si simplu din degete.
Daca il iubesti cu adevarat, vei suferi mult si bine.N-mi place sa fiu ipocrita, de aceea iti spun ca doar timpul te poate ajuta. Timpul le rezolva pe toate.

| Madnees a răspuns:

Nu poti decat sa astepti sa uiti. Pana atunci nu te gandi doar la el si la faptul ca te'a facut sa suferi. Iesi in oras cu fetele de exemplu. Cunoaste persoane noi sau chiar implicate in activitati care sa iti ocupe timpul liber...o sa iti fie mult mai usor.
Eu asa am facut si am mai uitat de durere... oricum seara adormeam plangand si toate cele, dar cu timpul au trecut toate...eu am gasit pe altcineva, iar el, fie sanatos ca nu ma intereseaza laughing.

| bebe666ak47 a răspuns:

Buna si eu trec aproape prin aceeasi tema ca si tine sincer eu ceea ce simt ca ar trebui sa faci este ca sa lasi timpul sa vindece rana facuta de el eu asta incerc dar uneori simt nevoia sa caui o alta fata sa ii daruiesc toata iubirea mea dar mi-e frica sa nu fiu ranit din nou

| adryantuzha explică (pentru bebe666ak47):

Imi pare foarte rau pentru tinesad eu pur si smp nu mai stiu ce sa fac adica nu vreau sa observe nimeni ce simt si nici macar el incerc sa ascund totul dar ma doare prea tare... incep sa plang de fiecare data cand ma gandesc ca totul s-a terminat sad de aceea cer parerea voastra am nevoie de sfaturile voastre

| adryantuzha explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi! chiar ma ajuta foarte mult! va multumesc in special tie 10danny0499 ai foarte mare dreptate! multumesc mult happy