| opierdevara a întrebat:

Hey...TPUsad
Am nevoie Urgenta de ajutor!straight face
Imi plk d un baiat de la mine din >clasa.!
Odata m`a intrebare daca imi plk d el si eu i-am zis ca NUsad! acum regret, dar nu am curaj sa ii spun eu ca il plac! El are unele momente cand imi da de inteles ca ma place.De curand am aflat ca o fata pe care o consideram prietena, este cu el. I-am intrebat pe aman2 Si ea zicea ca nu stie daca e cu el, iar el zicea ca nu e cu ea!
Ma simt destul de penibil! Adica azi chiar toata ziua mi-a dat de ineles ca ma place.
Si va dau exemplu de cateva semne:
-Ma tachineaza intr`unabig grin--? El se joaca cu alti cativa colegi cu mingea in fata scolii si aproape de cate ori ma vede arunca cu mingea spre mine (ma gand ca incearca sa imi atraga atentia...straight face)
-el sta cu 2 banci in spatele meu si aproape mereu cand ma uit la el.il vad ca ma priveste...
-zambeste des la mine
>--Poate ca astea sunt doar semne pe care le vad eu pentru ca imi place de el!
Fata cu care se presupune ca a stat el mi-a zis ca poate face asa pentru ca vrea sa le incerce pe toate fetele carora le place de el!
Eu nu stiu ce sa mai cred! Plssslove struck HElpplove struck Funda pentru cel mai bun raspuns:Xlove struck:X

Răspuns Câştigător
| SabinaRsT a răspuns:

Eu as spune sa-l "incerci si tu " incearca sa te aproprii de el, intra pe mess si propune-i sa jucati "adevar si provocare " sau pur si simplu intreaba-l ce parere are despre tine, sau cum i se pare o prietena de-a ta sa si pune-i tot felul de intrebari ciudate sau dragute si iti vei da seama daca minte sau spune adevarul, cand crezi tu ca il cunosti destul de bine si merita sa ii destainui sentimentele tale FA-O! altfel, daca i-ai spune asa dintr-o data gen : "Hei tu "X" stii, te plac" pentru baieti e ceva amuzant sa auda asta din gura unei fete si majoritatea o iau in gluma si incep sa faca misto de acea fata!
Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| secret96 a răspuns:

Salut! Si eu am trecut recent printr-o situatie destul de asemanatoare, mai putin faza ca nu mi-e coleg. Din vara anului 2010, el tot ma intreba daca vreau sa fiu cu el, iar eu tot timpu ziceam nu. Dar in ultimu timp ( de vreo 3 luni mai exact) am inceput sa vb din ce in ce mai des pe mess, si tot timpul faceam ironii la saruturi si nu stiu ce...si am inceput sa ma indragostesc de el :X De Paste, o avut un breloc de-al meu si o zis ca mi-l da daca ii dau un saruthee hee iar eu nu am vrut ( cu toate ca imi placea de el dar m-a enervat ca mi-a cerut asta aa si el nu stia ca il plac) si l-am tot refuzat. Asta a fost duminica. Luni, i-am tr mesaj ca imi pare rau pentru faza cu sarutul si celelalte ( l-am supi putin) si i-am zis ca eu am inceput sa tin din ce in ce mai mult la el si ca daca nu imi cerea, poate ca ii dadeam un pupichee hee. Si atunci m-a sunat si m-o intrebat cum adica tin la el. si i-am explicat si acum suntem impreuna :X:X:X
Asa ca iti sugerez sa iti faci curaj si sa vorbesti cu el. dar nu incepe direct cu : ti te plac hai sa fim impreuna. Incepe prin a-l intreba daca ii mai place de tine sau dc se tot baga in seama si restul. S-ar putea sa zica "nu" pentru ca baietii tin la orgoliul lor f mult. Dar incearca sa vb cu el cu un ton mai calm, si de asemenea, incearca sa vorbiti intre 4 ochiwinking

Daca o sa mai ai nevoie, poti sa imi tr mesaj pe privat :* Succes :*

| diana_6879 a răspuns:

Si eu ma aflu in aceeasi situatie doar ca baiatul de care imi place este in clasa paralela adica eu sunt in A iar el in B. oricum am venit sa iti scriu tie nu sa iti povestesc de mine. Incearca sa vorbesti si sa comunici cu el in pauze sau cauta orice lucru marunt despre care sa-l intrebi si baga-te cu el in seama. Dar cand iti cere el ceva da-i dar daca nu ai nu te strofoca sa cferi de la altii sau sa ii dai lucrurile tale personale pentru ca astfel vei parea o obsedata daca si el te place cu adevarat iti va cere sa fiti prieteni si sper ca tu vei accepta.multa bafta si rabdare si daca reusesti ceva sa-mi trimiti un mesaj. stii esti chiar norocoasa ca baiatul de care iti place iti zambeste si face toate lucrurile pe care le-ai mentionat. Felicitari! cunosc unele persoane de care baietii pe care ii plac isi bat joc de ele si este chiar foarte trist. Bafta in continuare si daca se va intampla ceva rau (DOAMNE FERESTE) sa nu plangi si sa nu fii dezamagita. ridica capul sus si mergi mai departe. curand vei fi fericita. FUNDA?

| Madelina a răspuns:

Sigur te place si eu am avut aceeasi poveste de dragoste ca si tine si pana la urma am ramas impreuna avem deja 2 luni si jumatate si mereu ne aducem aminte de acele clipe de flirt ASCULTA-MA SIGUR SA APRINS O SCANTEIE INTRE VOI 2 SUCCES!

| Be12345 a răspuns:

Din cate vad din poza ta.eu as mai astepta.esti prea mica sa ai o relatiestraight face