| monica1234 a întrebat:

am o mica intrebare.m-am inscris la facultate anul acesta si m-am gandit sa fac un bebe insa nu stiu cum sa fac avand in vedere ca o sa fiu la facultate...plus ca nu stiu daca o sa primesc concediu pt bebe sau alocatie... vreau cat mai multe sfaturi

Răspuns Câştigător
| xunshu a răspuns:

Buna. Eu zic sa mai astepti sa termini cu facultatea. Bine,daca are cine sa te ajute, gen parinti...e ok, daca chiar vrei un bebe. laughing o sa primesti alocatie, stai linistita. Daca ai contract, da, o sa ai concediu prenatal.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai o sa te lasi 1-2 ani de facultate... concediu cine sa iti dea? Lucrezi undeva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Termina facultatea si dupa fa si 10. nu fa prostia sa nu ai un loc de munca asigurat ca te apuca de facut copii, nu de alta dar mai chinui si copilul ala dupa