| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Vreau sa dau la o facultate la care inițial se dădea admitere la matematica, dar anul asta s-a scos și se întra doar cu bacul. Eu sunt în anul 1 la o alta facultate si as vrea sa știu ce trebuie sa fac sa ma înscriu la facultatea de care am vorbit la început, având în vedere ca sunt la o alta facultate iar bacul l-am dat anul trecut?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| WhiteLife a răspuns:

Cred ca mai intai trebuie sa vorbesti la secretariatul facultatii la care esti deja si sa intrebi daca iti trebuie ceva adeverinta de la ei (daca nu ai diploma de BAC xeroxata, va trebui sa faci o copie sa o duci la cealalta, si la a doua facultate vei fi la taxa daca la prima esti la buget). Apoi trebuie sa urmezi pasii pentru admitere, cum ar fi in mod normal. Dar cel mai sigur si mai bine e sa suni la secretariat, doar ei iti vor spune exact. Daca vrei sa renunti la prima facultate, tot la secretariat trebuie sa mergi sa vezi ce e de facut, pentru ca pasii difera de la o scoala la alta.