| LarisaDragomir a întrebat:

am si eu o problema:
prietena mea cea mai buna s-a mutat la liceu ( sunt clasa a cincea la fel ca si ea) si mi-e dor de ea, nu mai am nicio prietena adevarata ca ea si i-am spus lucrul asta si ea zice ca m-au apucat sentimentalismele.eu nu mai am asa de multi prieteni dar ea are multi si nu cred ca imi simte lipsa. ea poate sa stea cu oricine pecand eu pot doar cu acei prieteni aprobati de mama mea...
prietena mea mai vine sa ma viziteze din cand in cand dar nu e ca atunci. ce sa fac sa nu ma mai simt asa singura si trista?

3 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Clasa a 5-a si sa se mute la liceu?

| alinutzaap a răspuns:

Incearca sa-ti faci noi prieteni cu care sa te intelegi la fel de bine...(daca vrei intra pe id meu alina.peter poate te mai pot ajuta cu ceva)tongue

| AliceDC a răspuns:

Sa incetezi sa iti mai plangi de mila, o sa vezi ca in timp prietenii ti se schimba comform prioritatilor pe care o sa le ai, sincer mai bine un prieten adevarat decat 1000 falsi,ai fi egoista sa-i ceri sa stea numai cu tine, eu si prietena mea cea mai buna nu ne vedem cu lunile pentru ca ea a plecat la facultate in alt oras, asta nu inseamna ca nu mai e prietena mea.intre timp iesi si distreaza-te cu prietenii pe care ii ai si incearca sa-ti faci altii noi nu e asa de greu cum pare trebuie doar sa ai incredere in tine.