| xFaith a întrebat:

:* [ dau funda + vott ]
De curand m`am integrat intr-o gasca happy [ suntem 3 fete si 2 baietii].
Mie a inceput sa imi placa mult de unul dintre baieti ( Alin), iar Alin flirteaza cu mine happy.
Imi spuneti si mie ce sa fac pentru a`i capta atentia mai mult? p. s as vrea sa fiu cu el >:"

Răspuns Câştigător
| lovefan a răspuns:

Buna. Faptul ca el flirteaza cu tine este un mare avantaj in ceea ce vrei tu sa faci. In primul rand, trebuie sa fii tu insuti si sa nu ii arati ca mori dupa el, pentru ca iti spun sincer, isi va pierde total interesul. Trebuie sa il faci sa lupte, sa ii arati ca daca vrea sa te aiba, trebuie sa te castige. Baietii chiar apreciaza asta, chiar daca aparent nu pare. Insa, ai grija, indifernta si faptul ca vrei sa nu ii arati ca il placi mult sunt 2 lucruri total diferite. Fii glumeata si amuza-l, nu fii molesita, pentru ca asa il vei plictisi. Surprinde-l cu ceva care ii place, un film de exemplu. Tu stii ce ii face placere. Mult succes!

4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Depinde de el daca si el vrea pe EL L-AI INTREBAT?

| єℓєηα a răspuns:

Hey. :*
Si eu am fost in situatia ta... Adica acum 2 ani si eu am format o gasca cu niste prieteni, mi-a placut de un baiat si intr-un sfarsit ne-am combinat, iar de 1 an sunt cu el... blushing
Oricum, totul vine de la sine. Daca spui ca flirteaza cu tine e clar ca si el are o atractie pentru tine.
Eu cred ca pana la urma veti fi impreuna, deoarece asa se intampla in orice gasca, adica se formeaza cupluri. :p
Anyway, succes! :*

| fffandreeea a răspuns:

Fate placute. razand cu el filtrand si tu cu el.dai de inteles ca il placibig grin

| Darkkfruit a răspuns:

Invita-l in oras.