| BeatrizBetty03 a întrebat:

De ceva timp imi place de un baiat si am aflat ca si lui ii place de mine! Faza e ca el e mai timid...am incercat sa ma bag cu el in seama...dar nu am vorbit cine stie ce! Va rog spune-ti-mi ce pot sa fac sa il fac sa nu mai fie asa timid...si cum sa fac sa fie ceva intre noi?thinking

Răspuns Câştigător
| CsDg_Ana_Maria_1993 a răspuns:

Hmm. păi secretul ar fi să îţi doreşti să se întămple asta şi garantat se va întămpla cănd te aştepţi cel mai puţin. Mai toţi băieţii sunt timizi la început, încearcă să îl întrebi ce fel de muzică ascultă, ce îi place să facă, chestii din astea, pănă mai ajungeţi să vă acomodaţi unul cu altul şi o să fie ceva între voi la un moment dat happy sper să îţi meargă, mie mi-a mers mereu.laughing

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pentru ce doresti sa fie ceva intre voi? Intr-adevar, este de dorit sa ai pe cineva cu care sa iti impartasesti bucuriile, necazurile, sentimentele, etc. Totusi, daca intrii intr-o relatie in care nu ai ca scop casatoria, mi-e teama ca amandoi veti avea de suferit. Oricat de mult tii la cineva, trebuie sa te gandesti ca atunci cand intri intr-o relatie, se doreste mai mult si mai mult de la aceasta relatie. Si daca nu se poate obtine ceea ce se doreste, nu va genera in frustrari si in neintelegeri?
Nu este suficient sa placem pe cineva. In afara faptului ca amandoi trebuie sa fiti pregatiti din toate punctele de vedere pentru casatorie, voi trebuie sa va cunoasteti caracterul unul altuia. Se poarta el frumos cu ceilalti colegi? Dar cu profesorii? Este el ascultator de parinti? Ii ajuta el la treburi? Are o relatie buna cu mama lui? Caci cum o trateaza pe mama lui asa te va trata si pe tine.
Deci daca vrei sa cunosti si sa iubesti pe cineva, la varsta aceasta este de dorit sa-L cunosti si sa-L iubesti pe Dumnezeu mai inainte de orice.
http://www.google.ro/......http?/url

| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste cu el cu tupeu. Saluta-l de cate ori il vezi, zambeste-i, priveste-l in ochi. Afla ce ii place, spune-i ce iti place tie, intreaba-l daca ar vrea sa iesiti la plimbare, roaga-l sa te conduca acasa (de exemplu pentru ca ieri ai vazut un golan de care ti-a fost frica happy ).

| TheCuteOne a răspuns:

Vorbește cu el și află mai multe despre pasiunile sale și așa mai departe. Dar cel mai important e să îi spui că poate avea încredere în tine. Restul...vine de la sine.

| Maria_Luiza_1999_QrDp a răspuns:

Mai bine arata-i ca pote ave incredere in tine asa va apropiati si n-o sa mai fie timid spune-i ca poate avea incredere in tine