| Roby669 a întrebat:

Eu si o fata eram cei mai buni prieteni pana vineri seara.Ne cunoastem de 10 ani. Uitati povestea:
Am zis ceva care a facut-o sa se enerveze, iar dupa mi-a dat mesaj si mi s-a adresat cu "bai saracule" si mi-am dat seama ca ea poate nu ma considera un prieten foarte bun. De multe ori ma face prost si rade de mine. Eu ii spun ei totul, dar ea nu imi spune mie nimic. Acum cateva zile plangea dupa un baiat si m-am dus la ea acasa, neinvitat, ca sa o calmez. M-am gandit ca asa ar face un prieten adevarat. Cand am ajuns, ei ii trecuse si eu nu am fost primit cu cea mai mare ospitalitate. Uneori la liceu cand se suna si eu vreau sa mai stau cu ea, imi zice : "hai du-te" de mai multe si ma gandesc ca nu vrea sa stau cu ea. Uneori se ia de fata mea (am cosuri, nu ca inainte, dar am) si zice pune-ti o punga pe fata.
Sa mai continui prietenia cu ea? Luni la liceu nici nu vreau sa o bag in seama.

12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Tu ai putin respect de sine? Cum accepti sa te trateze asa si o mai consideri prietena?
Ce inseamna pentru tine un prieten? Pentru mine inseamna o persoana care te accepta asa cum esti (cu cosuri cu tot), iti da sfaturi bune, te ajuta, isi petrece timp cu tine (nu te alunga atunci cand il vizitezi cu intentii bune) si iti vrea binele (nu te jigneste ca sa te simti prost).
Fata ai nu te suporta! Na ca am spus-o. Ti-o zice si ea "hai du-te" dar tu nu pricepi si o stresezi, o sufoci, cred ca esti indragostit de ea sau nu ai alti prieteni sa stii ce-i ala prieten adevarat.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru BiuL):

E indragostit.Clar

| BiuL a răspuns (pentru TheLoveDoctorr):

O sa ii treaca.

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru BiuL):

Stiu,dar mna... timpul ala e un infern laughing

| neutrino a răspuns:

Care prietenie vrei sa continui? Nu ati avut asa ceva, au fost doar sperante din partea ta. Asta nu inseamna ca trebuie sa-i intorci spatele: putefi fi doi buni colegi.

| AnimatedSignature a răspuns:

Nu merită.

| Lothar a răspuns:

Si a batut joc de tine, las o balta, asta nu e prietenie si unii oameni nu merita asa prieteni

| EchoDemon a răspuns:

Ce prietenie? E o nesimtita ..las-o in bataia ei. Evit-o pe holuri, sa vezi doar.

| LXandro a răspuns:

Din ce-ai scris mai sus, nu cred ca ea te considera un prieten. Cauta compania persoanelor care te apreciaza, ii vei gasi cu siguranta.

| CosminComan75 a răspuns:

Ma, eu zic ca sa nu o bagi in seama deloc! Laso pe ea sa te bage!

| az123 a răspuns:

Un prieten adevarat nu va proceda niciodata asa, cred ca e nici macar sa fie respectuasa sau tacticoasa nu e, dehttp://www.jw.org/......arat/aceea tu decizi.

| elenuta97 a răspuns:

Buna dupa felul in care sa purtat cu tine as zice s-o lasi in pace cateva zile si poate isi da singura seama ca a gresit si dupa aceea poti vedea daca sa mai fi prietena cu ea sau nu Succes