| anonim_4396 a întrebat:

Hey, TPU, m-am indragostit de un baiat cu un an mai mic decat mine..si..nu stiu cum sa ii zic ca il plac..sau macar sa intru in vorba cu el...:-s..ma puteti ajuta?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Pai ca sa intri in vorba cu el, trebuie sa lasi la o parte emotiile.Fiind indragostita, devii mai timida si rusinoasa in preajma lui.Ca sa-i atragi atentia, fii tu insati, relaxata si fara inhibitii ca tot om este si el. Cand este in preajma ta, fa abstractie de sentimente si poarta-te cat mai natural, priveste-l ca pe un amic, nu ca pe un iubit. Nu-i spune tu prima ca-l placi, lasa-l pe el sa faca pasul asta. Nu-i sta deloc bine unei fete sa faca lucrul asta si apoi decazi in ochii lui.Ai rabdare, timpul le va rezolva pe toate.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes!

7 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Intreaba-l daca merge la un film

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Nu te supara pe mine... dar esti culmea. Cum sa ne intrebi pe noi? Mai ales ca esti fata. Du-te frate la el, si priveste-l profund. Uita-te la reactia lui, si dupa vii si imi spui, ce s-a intamplat tongue.

| alexutza071 a răspuns:

Vorbeste cu el pe mess si facebook si spune-i direct.e singura cale si cea mai buna, dupa parerea mea

| Crocodilul01 a răspuns:

Pai nu e mare filozofie in treaba asta.Pur si simplu discutati lucruri comune, incearca sa il tachinezi dar mai gingas, gasiti lucruri in comun.Restul vine de la sine.

| llljk a răspuns:

Bună

Este ceva copilăresc să te îndrăgosteşti de un băiat pe care nici măcar nu îl cunoşti.

Să intri în vorbă cu el nu e o idee bună, lasa-l pe el să se apropie de tine.

Dacă te va place, va intra el în vorbă cu tine, sau va cere numărul, etc.

O zi bună

| tofanlucian12 a răspuns:

In ziua de azi trebuie s afii direct nu trebuie sa te mai dai dupa deget. fii mai creativa si va fi mai bine. vei castiga mai mult. mai ales ca acum fetele sunt mai rele ca baieti tongue. bafta!

| Patricia07 a răspuns:

Poti sa faci asta fix din dragoste, sa mergi la el sa ii spui "piticule" sa il ciufulestilaughing Sa il sperii, gestruri micute dar dragutebig grin Bafta!