| LarisaDragomir a întrebat:

sunt clasa a cincea si imi place de un baiat care sa transferat la noi in clasa. chiar daca e cam badaran mi se pare dragut. cand se uita la mine, se uita intr-un fel care miar da de inteles ca si el ma place. ce sa fac ca sa stiu sigur daca ma place sau nu( fara sa provoc prea multe barfe in clasa, dar nu pot sa il intreb eu pentru ca imi e rusine. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Geoxu a răspuns:

Paiii vorbeste mult cu el, imprieteneste-te cu el... si totul va veni de la sine. Daca nu pune o colega sa il intrebebatting eyelashes. Off off e greu cu "dragostea" asta puppy dog eyes. Bafta oricum. smug!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e badaran de ce te mai complici? Daca "te place" si o sa fii cu el nu o sa stie sa te respecte. Ar trebui sa inveti de pe acum sa impui respect baietilor, asta daca nu vrei sa fii o alta c*rva care ingroasa randurile si de care isi bat toti joc.

| jerrygabrielle a răspuns:

Sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el...pentru ca e posibil ca si lui sa ii fie rusine si atunci o sa tanjiti amandoi unul dupa altul...si la urma urmei cineva tot trebuie sa faca primul pasa si sa isi incerce norocul nu?big grin