| LucccyTheGreenMonster a întrebat:

Tot timpul cand parintii mei se cearta eu sunt foarte deprimata si incep sa plang.De ce sunt asa?

11 răspunsuri:
| asjdhkas a răspuns:

Pentru ca ti mult la amandoi si nu vrei sa se desparta.

| AtateaConditii a răspuns:

De ce sunt parintii tai asa sau tu? e normal sa fii deprimata daca se cearta serios nu pentru orice facatura. Si ai mei se cearta pentru bani si ma intristez dar nu fac o drama din asta ca trece acusica. Incearca sa afli de ce se cearta si sa le ceri sa se abtina in prezenta ta macar ca iti face rau. Sau sa intervii in cearta dar sa nu tii partea nimanui.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Scuze ca iti spun dar, doar nu ai vrea sa razi, nu?
E normal sa fii trista, tii mult la ei si nu suporti sa ii vezi cand se cearta...

| bєαυтιƒυℓ a răspuns:

Din cauza sentimentelor pe care le simti.Tu nu iti dai seama dar ele apar de fiecare data cand se intampla ceva mai special in familie.De exemplu, cand ai primit ceva ce ti-ai dorit mereu de Craciun, daca te-ai fi uitat in oglinda, erai foarte fericita.Este la fel ca si plansul.Din cauza relatiei dintre tine si parintii tai.

| Sandra2571 a răspuns:

E normal sa plangi, deoarece esti trista sau esti mai sensibila, stiu cum e totusi incearca sa nu-i mai bagi in seama intr-un fel, sa fii curajoasa si sa nu plangi, pentru ca probabil se vor impaca orice adulti se mai si cearta...fii curajoasa poti sa si spui sa nu se mai certe sa discuti cu ei... sper ca te-am ajutat cat de cat. SUCCES!

| 구미호 a răspuns:

Te simti trista, stiu cum e.Din cauza ca ii iubesti pe amandoi plangi, dar rezolvarea ar fi sa le spui in fata sa nu se mai certe ca plangi din cauza lor. Funda?

| Alexxaaa a răspuns:

Si ai mei sunt la fel dar nu incep sa plang. Esti asa pentru ca ti foarte mult la amandoi si te doare sa ii vezi cum se cearta! Si apropo : nu ii mai lasa sa se certe, parintii mei din cauza asta au divortat! poti sa-l iei ca pe un sfat

| Larsette a răspuns:

ASa eram si eu. Pentru esti foarte sensibil, sau in copilarie ai avut experiente in legatura cu ei care te-au marcat. Si eu plangeam cand se certau si ma enerva maxim, la un moment dat cand ii auzeam plecam din casa si ma descarcam la prietena mea, care mi-a dat un sfat foarte bun: strange din dinti si nu mai plange! Iti dai seama sa plangi de fiecare data nu te ajuta cu nimic, asa ca mai bine nu ii mai baga in seama, sunt adulti isi rezolva singuri probleme.

| DaaaaViiiiid a răspuns:

Fiecare om e sensibil in felu lui si se exteriorizeaza diferit, daca ai iubesti normal ca iti pare rau cand se cearta si reactionezi in felul tau happy
pss : toti parintii se cearta dar se impaca mereu daca se iubesc

| anemona3000 a răspuns:

Esti prea emotiva!

| nico4ever a răspuns:

Eu cred ca plangi pentru ca iti iubesti f mult parinti si esti f inimoasa ink sa vb cu ei sau nu stiu.ori cum ei tot o sa se impacewinking