| anonim_4396 a întrebat:

De catva timp sunt foarte trista, deprimata, nu mai am chef de nimeni si nimic.Nu mai rad asa cum o faceam odata, nimic nu mai mi se pare amuzant, ma simt "goala pe dinauntru". Nu prea am cu cine vorbi, parintii nu ma asculta, in prieteni nu pot avea incredere, si oricum nu am asa multi.Simt ca m-am schimbat, fata de cum eram eu odata:vesela, plina de viata...acum sunt trista si deprimata tot timpul, m-am inchis in mine,, m-am saturat de tot! Ce as putea face sa imi schimb atitudinea? Sa nu mai fiu asa deprimata? Multumesc foarte mult pentru raspunsuri:*:*:*

5 răspunsuri:
| Rukhsandra a răspuns:

Incearca sa deschizi ochii :n-ai de ce sa fi trista happy...viata e frumoasa, esti tanara big grin
incearca sa faci lucruri care crezi ca te mai inveseleste:uitate la o comedie buna, iesi cu prieteni in parc, razi, mergi la cumparaturi...ai auzit de terapia prin cumparaturi?big grin
fa lucruri pe care iti placeau sa le faci odata
baftahappy... te pup kiss

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Asta se intampla la toti adolescentii. Nici eu nu am scapat de depresie, dar nu-ti fa griji, corpul si mentalitatea se schimba. Stiu ca nu ma crezi, dar asa e.

| Filly_6570 a răspuns:

Cunoaste persoane noi care te vor ajuta sa te redescoperi
sunt aici daca vrei un prieten nou happy

| hai_si_tu a răspuns:

Te simti singura, iar in momentele astea ti se pare ca nu ai nici un sens pe aici. Incearca sa-ti ffaci un prieten sau vorbeste cu o ruda de varsta ta. Nu sta asa, nu inchide totul in tine, Fii deschisa fara jena.cu timpul te vei ambitiona si vei trece peste acest moment neplacut.

| ♫♥laurik♥♫ a răspuns:

Cand sunt deprimata eu ma joc cu hamsterul meu. Cred ca te-ar inveseli un pic daca ti-ai lua un animal de companie! sper ca te ajuta sfatul meu! happy