| Kary_5797 a întrebat:

Parintii mei se cearta de fiecare data cand isi iau concediu..cand stau impreuna...tot timpul se cearta etc etc. si mie imi este f frica, paralizez de frica. ce sa fac?sad

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu, prin ce treci. Nu poti face nimic, nu suntem in desene animate sa rezolvam noi problemele adultilor. Tot ce poti sa faci e sa inghiti in sec si sa induri. Si sa-ti promiti ca tu nu vei face niciodata ca ei(ca-n melodia aceea Because of you). Eu ma simt mai bine visand cu ochii deschisi la ziua cand voi fi independenta.
N-ai de ce "paraliza", nu-ti vor face nimic. Si probabil ca nu vor divorta, fiind ca e mult mai comod sa ramana impreuna, avand un copil(sau mai multi, nu stiu). Foarte multi nu divorteaza...
Nu-ti face griji, faci parte dintr-o familie normala din zilele noastre...
Probabil monotonia a stins flacara dintre ei. E trist, dar adevarat cat de inselatoare e acea dragoste eterna in care ne incredem cu totii.