| CHOIHYOMI a întrebat:

Hey TPU... va rog tare mult sa ma ajutati cu un SFAT! de mai mult timp ma simteam foarte rau, oboseam foarte repede, ameteam, imi amorteau mainile si ma dureau incheieturile si aveam tot felul de senzatii: de arsura si de furnicaturi la degete, iar pofta de mancare nu prea. asa ca m-am dus la medic fara sa stie mama. mi-am facut analize si radiografie si azi am fost dupa rezultate. am inceput de diabet zaharat. am 19 ani si stiu ca ar trebui sa iau lucrurile cu calm, insa sunt foarte speriata si nu stiu cum sa ii spun mamei. ajutati-ma cu un sfat micut acolo. MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| adys2334 a răspuns:

Pai cel mai bun raspuns ar fi sa vorbesti cu mama ta si sa ii explici pas cu pas. Si sigur ea va lua aceasta problema usurel si veti depasi si acest obstacol.

P.S: daca te gandesti sa nu ii spui sau sa o minti te asigur ca nu faci bine... bafta

Insanatosire grabnica

1 răspuns:
| Fiction a răspuns:

Vorbeste cu dansa cu calm, fara sa explodezi si sa spui dintr-o data totul. Poate ca se va speria, dar sunt sigura ca in calitate de mama te va sprijini.