| andrei755 a întrebat:

Acum un an doi, am avut cateva cazaturi in maini, dandu-mi oarecum incheieturile peste cap. A trecut ceva timp si m-a lasat durerea. Dupa intamplarea asta, m-am apucat de sala, unde, aveam perioade cand ma dureau si perioade in care nu aveam nicio problema. Recent m-au terorizat super rau incheieturile in sensul ca nici sa car o plasa nu as fi fost in stare. Am fost la ordoped, a zis ca mainile mele sunt in regula, m-a pus sa-mi fac si analize, totul era ok. Sunt confuz ce se intampla, adica sunt de acord ca totul a pornit de la cazaturile alea, cred, dar nu mai au de gand sa se vindece? M-ar ajuta anumite vitamine minerale etc? Nici nu stiu cu ce se mananca treaba asta, as avea nevoie de un sfat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ar ajuta sa le lasi in pace o vreme mai lunga. Se vor vindeca singure, insa nu le poti forta la sala. Incearca sa faci o pauza de cateva luni (3-6) fara efort.

| gothicbat a răspuns:

Nu-ți suprasolicita încheieturile, las-o mai ușor cu sala o perioadă.