| george74 a întrebat:

Buna ziua azi am avut niste simptome foarte rele. furnicaturi in degete, cap, senzatii de frig, stari de greata, tremurat in picioare, senzatie de lesin, buza de sus imi amortea si tremura, stare puternica de sufocare, picioare moi, junghiuri in picioare, si o stare puternica de agitatie cu ameteala. poate fi vorba de o cadere de calciu? as mai adauga si o transpiratie excesiva.calciu total il am bun, insa calciu ionic foarte putin sub limita in rest analize bune.precizez ca eram chiar la volan cand s-a intamplat. pur si simplu ma chinuiam sa trag aer in piept si nu puteam.de abia dupa o ora si ceva a trecut de la sine.de dimineata a inceput cu stare de frig, picioare moi, si stari de greata. apoi incet m-a lasat, iar pe la ora 13 m-au luat celelalte simptome din senin.nu puteam urca nici cateva trepte oboseam rau.acum nu mai am nimic insa am ramas cu teama sa nu se repete. vreau sa stiu daca fiola de calciu ajuta daca o beau in altfel de situatii? m-am chinuit sa respir de facusem febra musculara in tot corpul.va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mergi la medic. Faptul ca nu puteai respira sugereaza cauze posibile multiple.

Răspuns utilizator avertizat
| florin752010 a răspuns:

Lipsa de calciu. Ia niste Gluconat de calciu, dar ca tratament.