| Temmy a întrebat:

Hey TPU:X Din nou laughing Am un frate care bea fumeaza si se drogheaza. Din cauza lui exista conflice in familie, mai ales intre parintii mei. Nu rezolva nimic daca se duce la dezintoxificare pentru ca se drogheaza cu chestii banale ...Nu heroina, nu marijuanna. Ce sa fac.Eu nu mai suport! E prea mult pentru mine...

2 răspunsuri:
| Isabela96 a răspuns:

Iti sugerez sa vorbesti cu parinti tai si sa il duci la un psiholog ii fa fi de ajutor crede-ma.
Iti voi da o adresa a unui psiholog dar nu stiu daca te va ajuta, cel mai bine psihologul te ajuta cand esti fata in fata cu el. Adresa: diaconu_alin90@yahoo.com
Sper sa te ajute, eu una nu sunt in masura inca sa te ajut pentru ca am 14 ani si inca nu am dat la psihologie dar multe dintre sfaturile mele sunt destul de bune date fata in fata cu persoana respectiva chiar daca nu crezi pentru mine ochii unei persoane sunt ca o carte dechisa.
Succes si sper ca ti-am fost de ajutor.

| M_3091 a răspuns:

Incearca sa fii puternica si sa te apropii mai mult de parintii tai, sa ii sustii atat pe ei cat si pe fratele tau poate va intelege ca merita sa traiasca sanatos pentru el, nu pentru voi( mama/tata/tu). Va doaresc numai bine, fii tare totul se rezolva>big grin