| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati`ma, imi urasc parintzi numai pot, nu`i mai suport. Plang mereu si tipa mereu la mine mai ales tata ma face in toata felurile doar pentru ca imi place sa ies afara ca un copil normal si sa ma distrez. In seara asta e un majorat si vreau si eus a merg, i-am zis ce mai demult si a zis ca mai vedem si in seara asta a tipat la mine ma injurat si a zis ca nu plec nicaieri. Acum nu e acasa, sigur e plecat la bar sa bea pana pica jos din picioare cum face mereu. Ma face de rusine in fata prietenilor a zis ca ma omoara, ma ameninta in toata felurile. Eu vreau sa ies din casa seara cu prietenii pentru ca ziua nu prea am cu cine dar el nu ma lasa si zbiara la mine. La majoratu din seara asta se duce si prietenul meu si cand i-am zis ca nu pot veni, s-a suparat a zis ca intelege dar nu ne-am vazut de cateva zile si s-a suparat si nu stiu ce sa mai fac. inainte mama ma ajuta sa ies afara sa ma distrez dar acum... ma injura si ea si imi zice : dispari sa nu te mai vad! As vrea sa mor, sa nu`i mai vad in viata mea nu`i mai suport, cand eram mica mau tinut in casa, ba chiar o data cand aveam 5 ani am spart o cana si ma legat cu o sfoara de pat ca sa nu mai ies din casa 2 zile. Vreau sa mor, nu vreau sa-i mai vad in viata mea. vreau din toata inima sa merg la majoratu ala, pana si fetele s-au suparat pe mine ca nu pot ajunge. Nu mai suport, plang incontinuu amintindu-mi ce copilarie am avut si am. sper sa moara tata, ca din cauza lui eu am viata asa mizerabila. Nustiu de ce m-a facut, ca sa-mi bata joc de mine... e un betivan si e bolnav de diabet dar tot bea si fumeaza ca animalu. Numai traieste mult daca continua asa si chiar vreaus a moara. Sigur veti zice : e tatal tau care ti-a dat viata
Dar el nu e tatal meu, eu nu am tata... nu-l vreau pe el pentru ca ma distrus! Un tata normal isi iubeste copilu si il intelege mereu nu ca el. se poarta cu mine de parca sunt in strain in casa lui. Eu am un frate mai mic care a facut 10 ani acum 3 zile si este bolnav. nu merge bine, nu vorbeste nu stie sa manance singur. are o boala : encefalopatie cronica interna si eu am mereu grija de el, ii dau sa manance, il culc, il schimb, il dau la camin pentru ca mama are grija de sora mea de 1 an mereu si eu fac totu dar niciodata nu am auzit un : mersi sau un multumesc sau sa faca si el ceva pentru mine. nu! niciodata! parca sunt carpa lor. numai suport si am 15 ani vreau si eu sa-mi traiesc viata, sa simt ca traiesc macar o zi dar nu pot. Vreau sa mor! Nu mai suport va rog un sfat ceva, imi vine sa-mi iau viata acum in momentul asta!

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Capu sus scumpo
Nu pot spune ca am avut o copilarie prea frumoasa si eu'
Si pe mine ma tineau in lanturi in casa
Toate sau schimbat de cand am crescut
Ce pot spune.acum la 20 de ani e tot ok vad.
cat despre situatia ta.
Roagate la Dumnezeuhappy Du-te pe la biserica.
Roagate sa le dea minte parintilor tai si tie si la toti ^^
Ori nu stiu vorbeste cu rudele tale happysau du-te la politie daca te abuzeaza

| Sonny a răspuns:

Hahaha

| dulche a răspuns:

straight face,ce poveste trista...straight face, uh cati ani ai!?cryingsad|, de nu te lasa nici macar afara.straight face