| ramonasehapovic a întrebat:

Hristos a anviat cum pot sa calmez un copil care plange antruna nu pot so calmez cu nimic este foarte sensibila si nervoasa

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Ce varsta are copilul?

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Adevarat a inviat!
Un copil de regula plange, cand este ud, flamand, bolnav sau prea obosit.

| Floreenofficial a răspuns:

Adevarat A Inviat! Pai ia-o usor, da-i ceva dulce, pune-i desene, o melodie ritmata, zii o gluma, fa-o sa rada etc.

| elamit a răspuns:

Daca are intre 4si6 luni atunci este perioada dintisorilor, ii poti face masaj cu degetul ii mai alina din durere.

| laura64 a răspuns:

Adevarat a Inviat! Poate are ceva probleme cu burtica. Daca e numai nervoasa incearca sa-i faci un ceiut de tei care are efecte calmante.

| eugem35 a răspuns:

Ceai de anason este foarte bun la platfar gasesti joacate cu copilul si mare atentie spune-i tatal nostru

| April23 a răspuns:

Pai de ce plange?
Spune-i o poveste. da-i o jucarie thinking

| brunetzica_9227 a răspuns:

Pai vezi depinde ce ii place incearca sa te joki cu ea...baftawinking

| Alin_3802 a răspuns:

Aşa plange şi baiatul meu are 6 luni este forte nervos nimic nu-i convine plange din orice. Sant ei mai nervoşi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat a inviat! dar cati ani are? Poate ii ies dintisorii sau are colici, sunt diverse motive, daca e speriat trebuie sa il alini, sa ii vorbesti calm, sa te apropii sufleteste de el, sa ii spui povesti. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este mic, il doare ceva, il mananca pielea, sta incomod, este plictisit, are nevoie de o baita, daca este mai mare este alintat, si vrea sa te manipuleze. ori il ignori, ori ii dai doua trei palme la funduletul gol. ii va trece.

| ramonasehapovic explică:

Are doi anisori si 5 luni poate ca este prea mult alintata nimic nu-i convine este sensibila nervoasa si place sa comanda asa cum vrea ea daca nu este cum vrea imediat plange tipa sa-i dau ce vrea dar nu am ce vrea ea