| madalina_5722 a întrebat:

I-am spus unui baiat(in fata) ca-l plac si el mi-a zis ca nu ma place dar daca vreau pot sa fiu,, sora lui,, si eu am zis ca da vreau. Acum intr-adevar se poarta cu mine ca o sora dar eu nu prea pot sa ma port asa cu el pentru ca stie ca il plac si s-ar putea sa ma considere putin cam disperata. El pana acum nu a placut decat o fata pentru ca se uita foarte atent la fete si pentru el orice defect ar putea sa strice totul. Si intrebarile mele sunt:
1.care este parerea voastra?
2.care sunt sansele sa ma placa el pe mine?
Ma intereseaza fff mult parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Poarta-te frumos, interactioneaza mai mult cu el, e doar o chestiune de timp, te asigur ca un baiat ajunge sa placa o fata fara sa isi dea seama daca vorbeste cu ea mai mult timp. Succes. Nu te alarma doar asteapta.

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Omul ţi-a zis clar, pe româneşte, cu subiect şi predicat că nu te place. Tu nu vorbeşti româneşte?!
Părerea mea este că eşti într-adevăr disperată şi refuzi să înfrunţi realitatea.
Şansele să te placă? Zero.
Dacă spui că se uită atent la fete ascultă-mă ce-ţi spun că nu se va răzgândi!
Altul!

| dulcik a răspuns:

Pai asta e daca nu te place nu ai ce sa faci, inimi nu ii poti porunci pe cine sa iubeasca din pacate.Resemneaza-te si ramaneti amici.Desi de multe ori de la o relatie de prietenie se trece la o iubire profunda mai ales ca in felul asta va cunoasteti stiti cum gandeste fiecare, ce va place poate mai tarziu nu vei mai fi sora lui ce iubita lui.

| loricel a răspuns:

Daca nu poti sa-l privesti ca pe un "frate", mai bine renunta.De ce sa-ti faci rau singura? Poate ca nu esti genul lui, dar nu se stie niciodata.

| AndR3y_2220 a răspuns:

Daca e sa fie, sa fiti impreuna, atunci o sa te accepte asa cum esti uh...nu iti mai tot face atatea griji, pentru ca iti faci singura rau ...in viitor toate se vor rezolvawinking asta e parea mea, sa o lasi mai moale [nu il stresa] tongue SuCcEs.big grin

| bubblesx a răspuns:

1. Parerea mea este ca trebuie sa te porti normal si sa te resemnezi
2 Un baiat care nu te place acum nu te va placea nicioadatahappy. Asta este in dragoste m sunt si dezamagiri.Nu poti sa il obligi sa te placahappy!
M sunt pe lumea asta miii de baieti:X!
Poate baiatul care te va iubi cu adevarat este printre "miile de baieti":X
Multa rabdare si succes>big grin

| Aurelia_6050 a răspuns:

Eu in locul tau nu as fi acceptat sa fiu "sora lui". Decat o relatie complet diferita de cea pe care mi-o doresc eu, mai bine deloc. Dar eu vad ca lui nu ii prea pasa de ceea ce simti tu. Cu toate ca stie de sentimentele tale, te considera o sora straight face Eu nu as accepta asa ceva. Nici nu as putea sa ma comport astfel daca as fi in locul lui. Adica, daca as sti ca un baiat ma place, nu l-as putea considera un frate. Mai bine sa pastram distanta. Cat despre tine, totusi poate ai sanse sa fii cu el. dupa cum se spune, o dragoste intensa poate incepe cu o simpla prietenie. Succes!

| littleladybug a răspuns:

Pai daca vrea sa'i fi ca o "sora" o sa fiti mai apropiati insa nu da semne ca esti disperata dupa el. sanse sunt sa te placa insa poate ii este rusine sa iti spuna iar cu ocazia ca ti'a spus ca poti sa'i fi ca o "sora" asa va puteti apropia mai multsmug

| lydd a răspuns:

Uh cam greu cam greu
nu ai facut bine ca ai acc sa ii fii,, sora``!
e f important sa nu il sufoci.incearca sa stai si cu alti bieti si sa fii in centru atentiei dar sa nu exagerezi sa creada el ca vrei sa il faci gelos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca si el te place dar e timid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place un tip dar iese cu alta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca nu te place nu ai cei face nu-i poti porunci inimi ce sa faca deci am o parere buna

| andreeeaaa a răspuns:

Stii cum e.mai mereu se intoarce roata.si cand o sa isi dea seama ca nu numai fizicul persoanei conteaza ci si sufletul o sa fie altfel. tu trebuie sa te comporti frumos cu el in continuare sa devii cat mai apropiata de el pentru ca si asta conteaza. la un moment`dat poate ca o sa iti treaca si tie thinking

| stefania_8650 a răspuns:

Ai acceptat sa fi sora lui, e ok big grin de aici incepe sa spunem un plan. Apropie-te de el ca si amici, afla ce ii place, cum ar vrea sa fie o fata pentru. el (din punct de vedere al comportamentului, etc. ca doar nu o sa incepi acum sa te schimbi total fizic pentru. el ) ce slabiciuni are etc. si o sa vezi ca o sa inceapa sa se ataseze de tine cu timpul si o sa fie bine. Incearca sa fi pe aceeasi lungime de unda cu el. Sper ca o sa-ti fie bine big grin cati ani ai?

| iullyka a răspuns:

Auu. ce najpa e situatia. stiu si eu. asa mi s-a intamplat si mie. pai arata-i ca esti fffff de gasca si intreaba-l pe mess mereu [cmf] si din astea. crede-ma ca merge. uita pentru un timp ca iti place de el si fi ca o sora. crede-ma ca merge. acum el vrea sa fie cu mine si mi-a cerut prieteniawinking