| mihaelaerica89 a întrebat:

Iarasi ma simt asa de rau, nu inteleg cum de reusesc sa enervez tot timpul pe mama. Cam orice fac nu-i bine, daca nu-i asa cum s-a gandit ea. Azi, de exemplu ne-am gandit sa mergem la nasi de cununie (femeia e verisoara mea, fata surorii mamei mele), dupa ce comandam niste materiale de constuctii, si taiem niste gaini pentru mama. Dar pe cand a aflat mama unde vrem sa mergem s-a suparat pe noi, nici n-a venit cu noi sa comandam lucrurile (a vrut sa-si comande si ea ceva maruntisuri), si s-a apucat sa faca curat la ea pe motiv ca nu mai are timp de gaina. Mi-a zis mai nu plangand ca sunt si eu o fire tocmai ca bunica (soacra ei) care ma gandesc numai la mine si nu tin niciodata cont de ea (dar eu de mica tot timpul am ramas acasa daca ei aveau ceva de facut, si tot timpul am incercat sa caut sa-i fac ei de plac). Plus de ce stricam banii ducandu-ne la nasi (50 de lei am cheltuit in total), daca ei si toata familia niciodata nu vine la noi. Dar si nasa mea a acceptat sa ne fie nasa de nunta, fata ei e nasa de botez a fetite i mele, au botezat-o si pe sora mea, plus cand tata a fost in spital nasa a mai vizitat. Ce sa fac cu mama, de multe ori n-o inteleg. Cu cat fac de mult sa-i fie si ei de plac, tot nu-i bine.

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Am obosit citind intrebarea asta. Pe scurt, maica-ta e o ciufuta si tie ti se rupe mult prea mult de parerea ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Big like laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci.Se poate si mai rau de atat. Nu o mai baga in seama, eu asa fac cu maica'mea.

| Lawliet14 a răspuns:

E la menopauza. Nu o baga-n seama!

| AliGab a răspuns:

Nu mai cauta sa faci intotdeuna pe plac mamei tale. Din cate relatezi tu te cam santajeaza emotional. Daca cei ce i-ai cheltuit sunt banii vostri si nu ai mamei tale, ce conteaza parerea ei?
Dupa cum spui, ai familia ta. Nu incerca sa canti in struna mamei si soacrei ca intotdeauna vor fi discutii. Succes

| mihaicelsfant a răspuns:

Asa e si mama. eu stau ma uit la ia si incep sa rad

| n1n1o a răspuns:

Buna, nu poti sa-i faci nimic asta e firea ei ar fi trebuit sa te obisnuiesti cu ideea. Cate sfaturi poti sa primesti tot degeaba, nu ai ce sa mai schimbi. Astea sunt probleme de familie care parerea mea tot in famile trebuie rezolvate.

| Pufoseniiee a răspuns:

Eu nu inteleg nimic, treci de la subiect la altul, si nu inteleg ce te supara? Fie maicata cum o fi dar las-o asa ca nu poti schimba o persoana intr-o zi si e deja prea tarziu, las-o asa si nu-ti mai bate capul cu asta, vezi-ti de treaba ta si nu o mai contrazice si tu.