| eugenl a întrebat:

Imi caut jumatatea de ani de zile si n-o gasesc. Cunoasteti site-uri de dating fara plata de preferabil romanesti?

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Nu pe site-urile de dating gasesti ceea ce cauti ci in viata de zi cu zi... uite eu visez sa-mi gasesc dragostea in aer laughing (glumesc). Nu stiu ce varsta ai, dar fara relationare face-to-face nu iti poti gasi o partenera reala. Incearca sa iti faci prieteni, sa iesi cu ei, sa te duci la evenimente etc. si poate gasi-vei ce cauti. Succes happy

| eugenl explică (pentru AliGab):

Ai dreptate in ceea ce spui. Multumesc pentru sfat. Voi tine cont de el atunci cand voi putea.

| AliGab a răspuns (pentru eugenl):

Si ce te impiedica? Vreun handicap (desi nu mi-as dori) sau departarea de casa? Daca esti in a doua situatie doar de tine depinde sa reduci sau sa elimini distanta. Multumesc frumos pentru funda. Succes

27 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Fugi că arunc cu cratima aia de la "cunoaște-ți" după tine

| eugenl explică (pentru lunarwolf):

Imi cer scuze pentru greseala, dar nu cred ca asta e important

| sabin89 a răspuns:

Ia-o așa ușor, la pas, pe stradă; bagă-te și prin piață...și când vezi o fată, o întrebi: - Hei, vrei să ne căsătorim?

| eugenl explică (pentru sabin89):

Mai lasa mistourile. Nu e asa usor cum crezi, sau poate e dar sunt eu mai complicat sau timid.

| eugenl explică:

Daca asta cautai, bravo.

| eugenl explică:

Ma opreste locul de munca ca sa capat experienta si aptitudini

| RAY a răspuns:

Esti sigur ca sti ce vrei? ca la cum sunt fetele din ziua de azi ce sa spun mai bine fara o ata per saptamana pe la fetele usoare, asa cu una care te inseala, minte

| eugenl explică (pentru RAY):

Nu sunt genul. Eu sunt genul de una singura, dar pana acum am dat gres.
Am iubit pe cine nu trebuia.

| OldSoul a răspuns:

Mai bine ai cautao pe strada sau prin mall-uri...

| eugenl explică (pentru OldSoul):

Nu cred ca am aparenta asa buna sa atrag atentia sau sunt eu mai timid.

| Lawliet14 a răspuns:

Fara plata nu exista. Cam toate cer plata si daca nu se te inregistrezi, atunci sa faci ceva in plus. Vezi totusi sa nu te amagesti prea mult cu internetul, ai putea socializa si in lumea reala.

| eugenl explică (pentru Lawliet14):

Socializez, stai linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internetul nu rezolva totul. Pentru asta trebuie sa parasesti vizuina.

| eugenl explică (pentru anonim_4396):

Sunt perfect de accord cu tine. Numai ca vizuina nu ma lasa, deoarece sunt cateva lucruri care ma tin legat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută jumătatea în altă parte, nu pe net.

| eugenl explică (pentru anonim_4396):

Caut unde am ocazia. Sunt destul de sociabil.

| Hevnoraak a răspuns:

Daca ai smartphone ai putea încerca Tinder, cică face mari furori în Europa de West dar are utilizatori și in Romania.

| eugenl explică (pentru Hevnoraak):

Nu am auzit de aceasta aplicatie. Pe ce sistem de operare merge?

| justadream94 a răspuns:

Incearca iesirle cu prietenii sunt mult maide ''succes''. sau incearca-ti norocul chiar si pe facebook.

| eugenl explică (pentru justadream94):

Multumesc de ajutor. Nu prea mai am prieteni pe aici unde am ramas.

| justadream94 a răspuns:

Deci esti pestoaica?laughing de ce nu ai spus asa? big grin

| dandana2015 a răspuns:

Eu zic sa te duci la un concert cu prietenii, la un film cu gasca. Ai sa intalnesti live pe cine e sa fie a ta.

| eugenl explică (pentru dandana2015):

E mai greu, deoarece concertele si filmele sunt departe de mine si nu prea am timp seara asa, deoarece am program de lucru destul de lung.

| 98Gabriela a răspuns:

Citi ani ai?

| eugenl explică (pentru 98Gabriela):

Daca ma iau dupa anul de la id-ul tau sunt mai mare cu 11 ani.