| AleAlexandraAle a întrebat:

Imi cer scuze daca nu ma folosit categoria corecta.
Deci... As vrea sa trec la subiect. La inceputul anului am aflat ca baiatu' de care imi place, ma place si el pe mine. Problema este ca o alta colega il place, si nu vreau sa fiu cu el, ca sa nu o ranesc, i-am si promis ca nu voi fi cu el. Intre timp el a aflat si cred ca s-a suparat. Ce sa ma fac? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Ai chiar atât de puțină minte încât să renunți la dragoste pentru o colegă? laughing Păi să o lași pe colega ta, că ai acționat ca o toantă, orice om întreg la minte s-ar supăra. Doamne ferește, ce feluri de oameni se întâlnesc pe aici. Deja nu mai este de râs, aveți probleme.

6 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

Care dintre cele doua fete poate sa scrie o scrisoare despre viata si dragoste, apoi verificate de un psiholog. Si scrisoarea cea mai buna, fata sa ramana cu baiatul. Fara suparare, pentru toti trei.

| neutrino a răspuns:

Nu te face nimic, lasa-l pe el sa (te) faca!

| Doub a răspuns:

Ai spus "colega"... nu "prietena", deci care-i problema?
Incearca sa fii tu fericita.

| SkyPilot a răspuns:

Te gandesti la tine, nu la ea. Asa cum e acum, colega e aproximativ fericita iar tu si baiatul nefericiti. Fii cu baiatul si veti fi doi fericiti si o nefericita.
Du-te si vorbeste cu baiatul, explica-i situatia si spune-i ca iti pare rau ca ai gresit si ca vrei sa fiti impreuna.
Apoi vorbeste cu colegaa si explica-i ca el te vrea pe tine si ca nu e correct ca pentru visele ei neimplinite sa fiti nefericiti si tu si baiatul.
Si de acum incolo,, in orice situatie, PUNE-TE PE TINE PE PRIMUL PLAN.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca era prietena intelegea dragostea dintre voi.

| Iustip a răspuns:

Eu zic sa-i explici ca te-ai gandit si la sentimentele celorlalti(asa cum fac si eu mult prea des). Apoi ar trebui sa vorbesti cu colega ta si sa-i spui ca nu poti renunta la fericirea ta pentru nefericirea ei(doar ea stie ca baiatul te place pe tine, asa ca oricum sufera). Pana la urma, decat trei persoane nefericite, e mai bine una, nu crezi?winking