| Cristina152 a întrebat:

Pe la inceputul anului scolar a inceput sa imi placa de un coleg de al meu dupa ce am aflat ca el nu ma place a inceput sa imi placa de alti,dar de scurt timp, iar a inceput sa imi placa chiar mult de el.As vrea sa stiu ce sa fac ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Bunahappy.E trist sa iubesti pe cineva daca acel cineva sa nu stie sau nu simte la felsad. Inteleg cum te simti si ca ai incercat sa iti indrepti atentia spre alti baieti, chiar daca nu ai reusit.E ceva normal sa incerci sa treci peste faptul ca il placi pe acel baiat, dar din pacate nu reusesti.Tot la el te intorci si nu rezolvi nimic asa.Nu cred ca vrei sa fie cu tine doar pentru ca ii este mila de tine.Dar nu dezarma. Poti sa incerci sa ii castigi mai intai prietenia si apoi incet, incet sa il cuceresti.Asa poate il faci sa simta ca te place.Nu trebuie sa te injosesti sau sa disperi.Doar incearca ca sa iti simti inima impacata. Oricum de ce esti asa sigura ca nu te place? Poate te place dar nu si-a dat seama.Trebuie sa isi dezvolte sentimentele. Daca nici prin metoda aceasta nu reusesti inceraca sa nu te injostesti.E clar ca daca el vrea sa schimbe ceva la tine inseamna ca nu te place ci place fata care vrea sa o schimbe din tine.Vei vedea ca nu vei ramane cu inima franta. Daca el te refuza vei vedea ca timpul iti va sterge durerea.Acum,depinde daca il placi sau doar te simti atrasa de el sau daca il iubesti.Nu merita sa te pui in genunchi caci dragostea cu forta nu se face.OK, incearca sa ii intri in vizor, daca nu merge eu zic sa il uiti. TImpul le rezolva pe toate.Succes si sper sa nu iti frangi inima.Byehappy

1 răspuns:
| 1DobreMihai1 a răspuns:

Pai exact asa mi s-a intamplat si mie dar ca cu o fata...
Pai incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui sau daca nu poti fai niste gesturi care sa arate asta.
Si exact cum a spus si JustSomebody daca el vrea sa schimbe ceva la tine inseamna ca nu ii placi...