| anonim_4396 a întrebat:

Îmi iubesc foarte mult fostul profesor de religie. Încă de când îi eram elevă am început să am nişte sentimente puternice faţă de el. De fiecare dată când îl văd parcă mă îndrăgostesc din ce în ce mai mult de el, zâmbetul lui "mă omoară", e atât de dulce, mă face să văd viaţa cu alţi ochi: să fiu mai bună, mai darnică, mai credincioasă... mă face să simt că n-aş vrea să mor niciodată, că totul lângă el este posibil.
Dar nu ştiu ce să fac... credeţi că sunt normale astfel de sentimente faţă de un fost profesor? Aştept un sfat!

10 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Sentimentele nu au reguli,probabil profesorul tău este sociabil,deschis cu voi. Vă creează o atmosferă diferită față de celelalte ore. E normal să ai astfel de sentimente,dar sfatul meu prietenesc este să existe doar o relație de elev-profesor, pentru că așa e normal.
Diferența de vârstă este o piedică, o să întâlnești băieți de vârsta ta, o să ai relații frumoase!

Baftă, ai grijă de tine!

| anonim_4396 explică (pentru Maariiaa):

Să mai fie o relaţie elev-profesor şi acum când nu-i mai sunt elevă?

| Maariiaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi cer scuze, am spus ceva greșit la partea asta.

| Karinakari99 a răspuns:

Da,este foarte normal. Dacă ai peste 18 ani poţi încerca să ai o relaţie cu el, dacă nu las-o baltă.Un profesor îţi e ca un părinte, nu un iubit.

| zurick a răspuns:

Mda nimeni nu-ti interzice sa n-ai asemenea sentimente da cum sa-ti zic... el (profesorul tau)poate suferi mult.Si nu neaparat pentru ca e ciudat ci pentru ca sunt atatea cazuri in care profii fac sex cu niste eleve incat saracul om...
Cel mai bine incearca sa te faci placuta lui da nu mai mult.Te-ar ajuta daca ai descoperi o alta iubire.
Bafta!

| einenebun23 a răspuns:

Da este ceva absolut normal. Cunosc un caz o fata s-a casatorit cu profesorul ei de religie si diferenta de varsta intre ei a fost de aproximativ 12 ani daca imi amintesc bine. Pai un pic e ciudat sa mergi la el sa ii spui asta dar incearca sa vorbesti cu el cat mai des.

| DeathReaper a răspuns:

Daca este iubire de aia de dormitor, NU. Fiindca il vei baga la parnaie si il faci pedofil. Daca e de aia parinteasca, da e normal deoarece el ti-a fost mai bun, mai aproape sau ceva de genul. Gandeste-te ca il saruti, daca ti se pare interesant atunci... mult noroc

| iuly92 a răspuns:

Este tipic adolescentilor...fiecare se indragosteste sau s-a indragostit ba de un profesor ba de o profesoara...

| Everithyng1922 a răspuns:

Nu este anormal..se intampla si inca foarte mult.
Nu trebuie sa te simi prost din acesta cauza! In plus, nu mai esti eleva lui!
Acum nu stiu ce sa-ti spun... daca iti place atat de el s-au esti indragostita. poti incerca.
el intr-un fel te va privi tot ca pe eleva lui, dar incecare moarte nu are!
Noroc! happy

| CarolValsan a răspuns:

Asta se intampla la multi ca zicem noi ca profesorul, profesoara este superb sau superba pana cand intalnim pe alt cineva