| Karlosss a întrebat:

Îmi place de o fata care credem că suntem cei mai buni prieteni dar de fapt pentru mine nu este asa.
Este fata perfecta si când spun asta însemna că are toate calitățile pe care le-as putea vedea la o fata.
Nu stiu ce sa fac, ea nu cred ca stie ca o plac asa de mult, adică ca sunt îndrăgostit de ea.
Si recent am aflat ca îi place de un băiat care nu este în tara momentan, dar va veni de paste.
În prezenta ei sunt ca un pampalau pe lângă faptul că o fac mereu sa rada nu stiu altceva, am încercat să ma dau la ea, ma lasă să o iau în brate, sa o pup pe frunte, obraz dar ea în schimb este nepasatoare.
Ma doare asa tare sufletul ca nu o pot avea.
Nu stiu ce sa fac, să-i spun ce simt sau sa încerc să o uit dar nu stiu cum sa fac asta.
Va rog din suflet ajutați-mă, dau o mie de funde doar sa stiu ca pot rezolva problema într-un fel sau altul.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ochii care nu se vad se uita si pana la paste este mult. El e acolo, tu aici.
Faptul ca o faci sa rada este un lucru extraordinar. Tot asa si faptul ca poti sa o atingi si sa o pupi. Nu mi se pare deloc ca ai fi pampalau
In locul tau, eu as lua taurul de coarne. As invita-o la o plimbare intr-un loc romantic (un parc cu lac sau rau), i-as oferi o floare si i-as spune in cuvinte bine gandite ca o plac foarte mult. Ce se poate intampla? Te accepta sau te respinge. Daca te respinge, vei pierde prietenia de acum, care oricum nu este ceea ce iti doresti de la ea. Iar daca te accepta... nu mai comentez happy
Nu prea e un moment bun din punct de vedere al vremii, dar actioneaza cat de repede. Poate gasesti alt fel de loc romantic unde locuiesti. Nu o lalai, ca se va obisnui cu prezenta ta si cu faptul ca nu faci nici o miscare catre ea si te va baga in friendzone.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai de uitat sigur n-o uiti fiind prieten cu ea si petrecand atata timp cu ea.

| Lioana a răspuns:

Cand iti mai vorbeste de tipul acela ai putea sa-i spui ca iti place si tie o fata referindu-te la ea dar fara sa-i spui explicit ca de ea e vorba. Totusi sa o faci sa banuiasca ca ar putea fi ea. Fii romantic, da-i flori cand ai ocazia, fa-i un cadou de Craciun, invit-o in diferite locuri iar cand totul merge bine priveste-o lung si cu drag si incearca sa o saruti daca simti ca si ea ar vrea.

| Emma30555 a răspuns:

Nu o poți avea fiindcă fetele pot fii doar cucerite nu proprietatea cuiva happy. Poate și ea te place dar trebuie sa fii mai îndrăzneț, sa nu mai ai emoții, și sa fii mai curajos un pic

| GirlOnline81 a răspuns:

Dacă ești sigur ca o placi, spune-i. Fii sincer cu ea și explica-i sentimentele tale. Fa-o sa înțeleagă ca prietenia ei este valoroasa, dar ca ți-ai dat seama ca o placi și ca ai ajuns in punctul in care nu mai poți ascunde ceea ce simți pentru ea. Oricare ar fi răspunsul ei, nu te panica. Poate ca vei pierde pe cineva care nu îți împărtășeste sentimentele, dar ea va fi cea care pierde ceva mai mult happy.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Cum este nepasatoase daca te lasa s-o iei in brate si s-o pupi?

| BotezanDaniel a răspuns:

Vreau funda! laughing "Realizez din ce în ce mai mult, că nu mai poate exista durere în prezent, că am tot ceea ce mi-am dorit vreodată.Că visurile mele infantile pe care le aveam cândva şi crezând că le am, mă credeam fericit, s-au dovedit a fi deziluzii şi deşertăciune.Acum lumea trebuie să fie aşa. Fără visuri şi fără idealuri, să nu sufăr şi să nu duc lipsă de nimic.Imaginarul nu este pentru lumea asta.Mi-am dat seama,că am tot ce mi-am dorit, şi că ar fi egoist să îmi doresc mai mult.În clipa asta, am impresia că visurile mele încep să fie tot mai reale, nu pentru că s-au îndeplinit, şi pentru că mi-am dat seama că ele au existat doar în mintea mea, că nu mi le doream eu şi parcă altcineva şi le-a dorit.Ne gândim tot timpul "Cum ar fi fost dacă?","Dacă aş da din timp înapoi...", avem tot timpul nevoie ca lumea să fie altfel decât este deja.De ce? Viaţa este deja completă,desăvârşită. Viaţa este perfectă. Gândirea noastră e imperfectă. Gândirea noastră nu există. Gândind imperfect,plângem în loc să exultăm şi ne mâhnim în loc să ne fie zâmbetul larg deschis." Asta e ceea ce m-a ajutat pe mine, astazi sa imi schimbe viata(si crede-ma sunt indragostit nebuneste) M-am batut cu zapada cu colegul la care tin laughing si am avut impresia ca sunt in extaz.winking Dar cu toate acestea nu depind de el, nu imi doresc nimic iesit din comun si o iau totul ca pe o gluma(Sti tu ca marele adevaruri se spun in gluma) big grin Gandeste-te la consecinte inainte sa le suporti!winking Nu lua nimic in serios, pentru ca vei suferi, o sa simti gelozia, tocmai cand incerci sa fi romantic.Va durea. happy Multa sanatate! Funda? laughing

| JustMeDeea2019 a răspuns:

Da situația e nasoală pentru tine din punctul meu de vedere, dar și ea e vinovată oarecum pentru că indirect îți dă speranțe (ea având deja pe altcineva îți permite să o iei în brațe și să o pupi pe frunte) Nu-i normal?