| IngridGreta a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa. El este foarte amuzant si cam in fiecare pauza glumeste cu cateva fete. Ele sunt cele mai bune prietene ale mele si stiu ca imi place de el, insa nu fac nimic sa ma ajute cu el. Ce sa fac sa ma apropii de el?

Răspuns Câştigător
| Lorelay96 a răspuns:

Incearca sa fii si tu amuzanta cu el,gaseste chiestii in comun cu el,intreaba-l asa prin surprindere: Ce mai faci?; si spune-i ca il admiri mult de cand l-ai vazut, nu iti fie rusine, si poate, cu timpul cand el o sa te cunoasca mai bine, o sa te placa si el, si asa tu poti sa ii marturisesti adevarul lui ca il placi.
Sper ca ti-am fost de folos! Te puppuppy dog eyes:*

2 răspunsuri:
| TheRealDaniel a răspuns:

Trebuie sa fii indrazneta oricat de greu ar fi, imprieteneste-te cu el. prietenelor tale sigur lor de el si de aceea nu te ajuta asigura-te ca fiind cu el nu va veti strica prietenia

| MilkWithCereals a răspuns:

Incearca sa te bagi si tu in seama cu el, sa stai cu ele cand se distreaza cu baiatul pe care-l placi. Si daca nu te ajuta si stau ele mai mult cu respectivul inseamna ca probabil nu le pasa. Nu pot fi numite 'cele mai bune prietene'...