| anonim_4396 a întrebat:

Hi TPU! Este vorba de o mica incurcatura si va rog sa imi dati si mie un sfat. Deci...prietenei mele cele mai bune ( care nu este in clasa cu mine) ii place de un baiat ( tot din alta clasa ), dar si celei mai bune prietene din clasa ii place de acelasi baiat. dar problema este ca acel baiat ma place pe mine laughing. mie chiar nu-mi place de el. e dragut baiatu' da parca nu ma atrage. ele nu stiu ca lui ii place de mine si nu stiu ce reactie ar avea daca ar afla sad. Ce as puteaa face?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Hi!
Întâi îţi analizezi sentimentele.Ia gandeşte-te: Dacă băiatului i-ar fi plăcut de una dintre prietenele tale tie ţi-ar mai fi plăcut de el?
Dacă îţi place,discuţi cu prietenele tale,le explici situaţia si te bagi pe el. Dacă nu,atunci discuţi cu tipul ăsta şi îl lămureşti că nu te interesează persoana lui pe plan sentimental.
Restul,mai exact, ce face cu prietenele tale sau ce fac ele cu el nu te interesează.Nu au ce să îti reproseze pentru că tu i-ai explicat că nu vrei să ai de-a face cu el. Dacă el insistă, deja nu mai este problema ta ci a lui.

2 răspunsuri:
| perryornitorinca a răspuns:

Daca cele 2 se cunosc iale pe amandoua de.o parte si vb k ele. spune-le k baiatului ii plc d tine si explica-le k tie chiar ti se pare hidos (exagereaza un pic). bafta (fundita?)

| miha98 a răspuns:

Ar trebui sa le zici ca sa nu-si faca iluzii de geaba. Daca nu le spui tu si o sa aflee din alte parti o sa va certati! Iti zic din propria experienta!winking