| Anonim5566 a întrebat:

Deci mie imi place de un baiat. Este un prieten bun al celei mai bune prietene alei mele si un tip admirat de multe fete de la mine din clasa. Chestia e ca fetele si cu el se intalnesc cel putin o data pe zi si vorbesc, se plimba etc. Eu stiu ca n-am nici o sansa cu el, pentru ca nici prietenei mele nu pot sa ii cer ajutorul, nici sa stau cu ei in pauze. Si noi nu prea vorbim, defapt nici nu cred ca stie cum ma cheama. Ce pot sa fac? As vrea sa gasesc un subiect de discutie cu el, sa ne intalnim intr-o pauza etc. dar nu stiu cum sa fac. Sfaturi?

5 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Nu iti recomand sa pornesti din start cu ideea "n-am nici o sansa". Bineinteles ca ai.N-ai de unde sa stii.Stai si tu cu colegele tale in pauza, poate se aproprie de voi si asa, printre discutiile de grup, ai sa ajungi sa legi cateva cuvinte cu el.Asa incepe totul.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te apropii de persoanele pe care tu le cunosti si cu care el e prieten altfel nu ai nici o sansa ca el sa te remarce.Stai mai mult pe langa fata aia si poate la un moment dat cand el va veni sa vb cu ea va face cunostinta si cu tine si ...cam asta e.Bafta

| AnneღU a răspuns:

Pai draga mea happy prinde tupeu si roag-o pe prietena ta sa te ia si pe tine in grupul ei de prieteni. Daca ai sa fii retrasa nu o sa te bage in seama nimeni, nici macar el :d. De ce nu faci tu primul pas? Fa-te remarcatawinking Doar esti fatahee hee :*

Fundita? puppy dog eyes

| Anonim5566 explică (pentru AnneღU):

Mda, usor de zis, greu de facut. Nu stiu, daca ma refuza? Il cunoaste toata scoala, e si cu un an mai mare si nici nu am mai avut prieten pana acum. Deci mi-e chiar frica. Multumesc oricum happy

| AnneღU a răspuns (pentru Anonim5566):

Dar de ce sa iti fie frica?hee hee e doar un baiat happy daca nu risti? De ce nu incerci cumva? Orice pas facut e in favoarea ta.