| Stefania a întrebat:

Imi place de un baiat, e mai mare decat eu, are prietena, dar l-am observat ca se cam holbeaza la mine.Este foare dragut.As vrea sa fac ceva ca sa ma observe, dar fara sa exagerez. Sfaturi! FUNDITA!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| daniEL88 a răspuns:

Se holbeaza la tine si ai vrea sa faci ceva sa te observe, am ras putin, mercihappy
De ce cautati voi sa faceti ceva sa va observe? ce ar trebui? sa va impiedicati? TU Andreea cred ca daca stai in banca ta ai multe sanse sa ti se acorde nota ca fiind o fata draguta si cu potential mare, decat in situatia in care u doresti sa agati un baiat ce deja are prietena. ce zici?

| Chrome_1943 a răspuns:

" e mai mare decat eu "?rolling on the floor))

| kosmin90 a răspuns:

Eu as zice ca momentan sa mai astepti sa se desparta de prietena lui ...acum o intrebare pentru tine. daca tu ai fi in locul prietenei lui tu cum ai reactiona sa afli ca prietenul tau are pe alta? deci mai bine astepti sa vezi cum decurg lucrurile cu timpul sau ei totul asupra ta adica sa nu afle prietena lui ca ii faci ochi dulci si sa iti faca parul(glumeam dar sa mai intamplat)deci mai bine cauta un alt baiat:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu :
- fa cateva chestii care atrag atentia in jurul tau ca de exemplu :
a) razi foarte tare si arata ca te distrezi
b) iesi in evidenta prin imbracaminte, coafura, machiaj ( nu exagera )
c)incearca sa intri in vorba cu el ( fara sa arati ca il placi, trateaza-l ca pe un prieten ) si intreaba-l diferite chestii. Poti sa-l intrebi unde e restaurantul X de exemplu sau poti sa abordezi subiecte care ii plac ( fotball, filme de actiune etc. )

Chiar daca lumea se va uita la tine pe strada eu zic ca daca il placi meritawinking

Daca totusi are prietena, poti incerca sa vezi ce ii place la ea, sa afli mai multe si sa incerci sa fii cum ii place lui ( fata perfecta )

PS : Uite inca o idee pentru a iesi in evidenta
- Treci pe langa el grabita, prefa-te ca ai intarziat undeva. Il poti intreba cat e ceasul de ex. Spune-i ca ai o intalnire ( vezi daca e gelos ) apoi completeaza ca mergi doar cu prietenii, dar asteapta sa vezi reactia lui. Daca te place intr-adevar, vei vedea asta iar el va incerca ( probabil ) sa afle mai multe despre tine. ca sa nu i te fure altul laughing

Sper ca ti-am fost de ajutor! Nu uita sa-l provoci cat mai mult sa recunoasca ca ii place de tine. Mai departe va fi usor si se va desfasura de la sine happy

| Alpha13 a răspuns:

Daca ai zis ca se holbeaza la tine, incearca doar sa faci cunostinta cu el, apoi lucrurile vor ajunge sa se aranjeze singure,,,

Apropo exista o regula "KISS" "KEEP IT SIMPLY STUPID" deci sa nu te complici cu astawinking

| wraithdesigner a răspuns:

Puteai sa ne zici cati ani ai tongue
Faptul ca are prietena nu trebuie sa te intimideze niciodata, daca va potriviti cu adevarat o v-a lasa si te v-a alege pe tine, dar totusi in ce sens se holbeaza la tine laughing?
Eu sunt la liceu si crede-ma ca aveam prietena si ma "holbam", le zambeam tuturor... big grin (logica de baiat laughingbig grin)
Si inca ceva... e mai mare? si ce? (exceptand faptul ca e mai mare cu 10 ani laughing ca asa nu cred ca v-ati fi intalnit si nu ar fi avut ocazia sa se holbeze la tine ) oricum in zilele de azi asa se poata, baiatul mai mare, fata mai mici (ceea ce sincer mie nu imi place )
Avand in vedere ca se cam holbeaza la tine - eu cred ca te-a cam observat... In schimb poti sa incerci sa faci conversatie cu el ...de exemplu daca esti la liceu sunt multe activitati care le puteti face impreuna si sa va intalniti acolo pentru a putea si atunci esti asigurata pentru ca participati la aceeasi activitate si nu exagerezi
Ai putea sa vorbesti cu un prieten comun sa iesiti si acesta sa il cheme si pe baiatul tau tongue sau chiar sa intri intr-o pauza in vorba cu el... it's easy tongue incearca doar sa faci conversatie cu el si vei vedea ca totul va merge de la sine
Considera totdeauna ca esti o persoana frumoasa, inteligenta, fi sigura pe tine si totul va fi bine! Mult curaj si succes :*

| Love_7367 a răspuns:

Poti conversa cu el ceva mai mult.

| sergiu7E39c a răspuns:

Pai. vorbeste cu el. i-al usor si astepata momentul potrivit, poate se desparte de prietena lui sau ma rog nu stiu ce sa zic asta e parerea mea.