| pukerpanda a întrebat:

Imi place un baiat mai mare cu un an ca mine...nu ne cunoastem oficial da ne stiim numele si am mai vorbit de cateva ori.cand iesim de dimineata de la scoala mergem cu acelasi autobus/autobuz.el iese dupa mine adica eu merg 2 statii dar el 3.nu este foarte rau din cate am vazut.el se mai uita dupa mine de cateva ori.de exemplu ieri eram eu, el si inca un baiat si na ei vorbeau eu doar stateam langa ei si mai ziceam ceva din cand in cand..si el a intrat in autobus da eu am asteptat inca unu sa mai stau ca oricum trebuia sa ajung cat mai tarziu acasa(nimeni nu era acasa si nu aveam cheiile la mine).el se uita doar la mine tot timpu in care pornea autobusu.va rog ajutati-ma am nevoie de sfaturi cum sa ma imprietenesc cu el? sau cum sai atrag atentia? P.S.mi si frica sa nu zica prieteni lui "smecheri" ceva de mine daca ar fi cevalaughing

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intreaba-l ceva numai sa te bagi in seama cu el

| doc69 a răspuns:

Lasa-i un bilet cu un, olc de intalnire in public.loc ales de tine.du-te la acel loc si asteapta daca nu vine....asta e daca vine te adaptezi.referitor la prietenii lui nu e nimic rau ca ti-ai exprimat un gand si o dorinta si in rest ignora-i nu conteaza parerea lor tu esti tu si atat

| IloveME a răspuns:

Nu vad care-i problema!
Cum de obicei aveti acelasi autobuz, poti sa te asezi cat mai aproape de el, zambeste-i mereu si nu cred ca nu te va remarca!

| neutrino a răspuns:

Fii fata cu minte si realizeaza faptul ca daca el era interesart de tine, avea grija sa-ti spuna.