| ANONIM10000000000 a întrebat:

Imi puteti spne niste mesaje f frumoase pentru cea mai buna prietena care imi este ca o sora? As prefera sa fie cat mai originale si daca se poate sa nu fie luate de pe net. DAU FUNDITA!

9 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

O prietenie trece si prin foc sau Tu esti singura care mi-a fost alaturi in momentele grele cand toti m-au uitat. Fundita?

| smaranditza a răspuns:

Honey, gaca le vrei originale, mai laes pentru cea mai buna prietena, trebuie musai sa le scrii tu, din sufletul si inimioara ta; mai mult decat atat, doar tu stii care sunt legaturile dintre voi...restul poate aparea fals si sec!

| ANONIM10000000000 explică:

Ai dreptate smaranditza, asta am si facut doar ca vroiam sa vad si alte mesajewinking. dar eu i-am lasat un mesaj care a fost numai de la mine

| Sanzii123 a răspuns:

Uite ce am primit eu de la prietena mea cea mai buna ( sau sora mea love struck) :
" Cea mai buna prietena ma sustine mereu
La orice problema
O ajut si eu
Pe ceata sau pe frig
Ea e langa tine
Oriunde ai fii
Ea te sustine "
Sper sa te ajute kiss

| Sanzii123 a răspuns:

@ AlexBitza... piesa e fff frumoasa... m-a facut sa plang crying
o sa i-o dedic prietenei mele cea mai buna :X

| iuddavali a răspuns:

Esti langa mine cand problemele sunt multe. Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte. Te iubesc!

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Gasesti mai multe mesaje frumoase pentru o prietena pe http://costel.info/2013/05/03/mesaje-pentru-cea-mai-buna-prietena/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpa prietena.ne stim de atata timp. te rog fami o favoare; sa fii sincera mereu, si sa-mi spui cand imi vei lua iubitul.cu respect si adanca consideratie, cea mai buna prietena ata.

| AlexBitza a răspuns:

Mesaje nu stiu dar iti scriu versurile unui cantec le citesti si poate iti plac
Uneori stau si ma gandesc Doamne
Nu stiu cum sa ii multumesc, cum,
Sa-i mutumesc pentru tot ce a facut,
Mi-a dat curaj sa devin cine acum sunt,
Ca m-a intarit: ''Fata mergi inainte,
O sa ai parte si de fapte nu doar de cuvinte!"
Orice ar fi voi fi aici mereu,
Stii bine te poti baza ai sprijinu' meu,
Mi-ai dat Doamne tot ce-i mai frumos.nu se putea.
Mi-ai dat speranta s-o traiesc si-o traiesc prin ea
Mi-a fost alaturi zile bune si nopti grele
Cand plangeam din despartiri sau barfe rele
De mici copii ea mereu ma apara,
Acum ca e mare e ca si mama mea
Ma alinta, ma rasfata cat se poate
Si-mi da si pumni sa ma trezesc la realitate

Refr
Cazi Te ridici Tot ce-ti zici e RABDARE
Plangi Te distrugi Vrei sa fugi Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai Totusi pare (ie) ca nu te descurci ...sa le pui lumea la picioare

Acum vad a venit si randul meu,
Sa am grija de ea, asa cum a facut ea mereu
Si nu pot Doamne mainile imi sunt legate
Nu pot sa fac sa o trezesc la realitate
Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta
Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta
Ca merita tot ce e mai bun
Trecutul e trecut viitorul conteaza acum
Daca as putea i-as da parte din mine
Vreau sa o vad zambind, urland de fericire
Se spune ca putem s-o luam de la capat,
Sa dau peste amintiri asa doar in treacat
Ca astazi cazi, te ridici, maine-ti trece
Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste
Ca impreuna trecem peste tot
Ca o prietenie trece si prin FOC

Refr:
Cazi Te ridici Tot ce zici e RABDARE
Plangi m Te distrugi Vrei sa fugi m Si te doare
Dai tot ce ai si ce n-ai Totusi pare (ie) ca nu te descurci sa le pui lumea la
pïcďoaree
Uite si melodia sper ca ti-am fost de ajutor http://www.trilulilu.ro/maryimsheata/d4ad55ec7d7d3f

| Dragusin_Ramona_1997 a răspuns:

Tu esti cea care ma poate asculta, alaturi de tine imi pot invinge temerea...tu m-ai incurajat sa trec peste infrangeri si sa ajung spre victorii.Esti o adevarata prietena.