| al3xandru_4340 a întrebat:

Imi urasc viata!crying. nu mai vreau sa traiesc.am atatea belele de rezolvat...nu mai suport.simt ca morrrr!

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Usurel...sunt multe motive pentru care sa traiesti.
Viata merge inainte, indiferent de lucrurile prin care treci, sunt doar niste obstacole.
Doamne...doar nu esti un las sa termini contractul cu viata asa repede? Nimeni nu a promis ca viata va fi usoara.

21 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu vrei sa detailezi?

| Flav a răspuns:

Ai acoperis de-asupra capului? Esti sanatos? Ai parinti? Daca da, considera-te bogat.
Si... ce sa te mai sinucizi? Intotdeauna e prea tarziu.

| mgtow a răspuns:

Nici eu nu o duc asa de bine in viata dar rezist si suport durerile si suferintele pe care le am

| Psihiatra a răspuns:

Stiu cum te simti. Dar moartea nu e o rezolvare.Incearca sa te calmezi, sa te bucuri de momentele bune, iar la cele rele sa-ti spui:Las` ca trece! Trebuie sa iei problemele de la cap la coada, pe rand.

| Georgiana05 a răspuns:

Hey, stai calm, toti probabil c-am avut stari de genul. O sa treaca.Fi tare, si nu renunta asa usor!

| niknip a răspuns:

Fi optimist, nu te mai gandi la necazuri si probleme incearca sa gandesti pozitiv.Nu fi las, sa iti doresti sa mori, moartea nu e unul dintre cele mai frumoase lucruri care le poti dobandi.Fiecare avem probleme si necazuri important e sa te linistesti, sa le ei la rand si sa le rezolvi.Incearca sa vorbesti cu cineva apropiat, o persoana mai matura care te poate ajuta cu sfaturi.Bafta! happy

| erik a răspuns:

Nu ai pe nimeni ca sa te ajute? este foarte important sa te asculte.

| Anonima3127 a răspuns:

Cateodata, simtitm ca nu mai avem niciun motiv pentru care sa traim, ca problemele de zi cu zi ne depasesc, ca nu mai putem face fata.Cu totii ne confruntam cu asa ceva, crede`ma. Unii o traiesc mai intens, altii mai putin.Sunt persoane care isi exagereaza problemele, si ajung la disperare din cauze minore.Altii cu probleme majore, stiu cum sa priveasca situatia, si sa treaca peste.
Insa nu contest faptul, ca problemele tale sunt minore, nu stim de ce natura sunt, pe ce se bazeaza, in ce constau.Insa sunt sigura, ca nicio problema, oricat de mare ar fi, si pare imposibil de rezolvat, pana la urma urmelor se rezolva.Crede`ma, viata e frumoasa, daca gasesti puterea de a trece peste tot ceea ce te supara. Prea multe nu am cum sa iti zic, din moment ce nu stiu cu ce te confrunti tu, insa un lucru e cert, gaseste puterea si rezolvarea problemelor in jurul tau.GAseste bucuria in lucrurile marunte, simple, caci acelea te vor face cu adevarat fericit.

Mult noroc, si daca vrei sa vorbim mai multe, lasa`mi mesaj pe privat:*

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Respira adanc si spune-ne ce probleme ai, ca sa te putem ajuta.
Doar suntem unul pentru toti, iar toti pentru unul.
Tu esti pentru noi, iar noi suntem pentru tine.
Deci...problemele tale sunt?

O seara placuta si baftahappy

| alexeanca a răspuns:

Nu ne dai detalii despre problemele tale sa ne putem da cu parerea, doar ne arati cat esti de disperat.Problemele se rezolva pe rand nu toate la gramada.Incepe cu cea mai grava si las-o ultima pe cea mai usoara.

| cυρcαкє a răspuns:

Da, stiu cum te simti, ma simt si eu asa uneori. Dar sunt multe motive sa traiesti, cauta motive sa traiesti, sunt ogramada. Dumnezeu ti-a dat acest dar frumos(viata), si nu trebuie sa te sinucizi, si apropo, oamenii care se sinucid nu ajung in Rai, ci in iad. Dumnezeu iti da obstacole sa te testeze.Succes in continuare!

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Hei.
Sa stii ca nu ai rezolvat nimic cu postarea asta.straight face
Pune si tu o intrebare si atunci poti sa te astepti la ceva ajutor, dar asa...

| ankadella a răspuns:

Aceeasi problema. o am si eu
simt ca nu mai merita sa traiesc
moarte scrie pe fata mea
prieteni...pla
mama,tata oh go on.in corcodus
iubit rolling on the floor.is urata, grasa, idioata
ma urask.dorinta mea e s morbig grin

| pinguinuVerde a răspuns:

Hei hei. uşurel.Nu cred că există cineva care trăieşte bine cu adevarat.Nimeni nu ar trebui să-şi urască viaţa doar pentru un simplu fapt că nu poate da mai departe singur.Viaţa merge înainte! NIMENI nu e născut degeaba, fară rost, dintr-o greşeală. Toţi sunt născuţi cu un scop.Fii tare, viaţa merge înainte chiar dacă tu crezi pe moment că eşti pe ultima sută de metri.Protejează-ti viaţa pentru că vei avea parte si de lucruri bune.Rezolvă-ţi toate belelele pe care le ai pe rând, calm. Dacă le laşi să se rezolve de la sine, o sa dureze ceva timp si nu cred că în situaţia care eşti, mai poţi aştepta.Depinde de tine.

Numai bine! Şi nu uita, viaţa merge înainte! Tu doar împinge-o.

| larysa_4174 a răspuns:

Ia le pe rand si rezolvale nu pe toate o data...nu te mai gandi cat de mult o urasti gandeste-te cum sa le rezolvi(belelele)
app:nici eu nu mi suport viata dar totusi fac fata

| p1nk a răspuns:

Vorbeste cu cineva apropiat o sa te ajute

| xxBRDxx a răspuns:

Ia ce dracu te omori ia ca pizdeleh alea ma omoar.Sunt atatea lucruri in viata:mare, pere, bere, mici. TU te omori ca prostu.Sti ce este important in viata?
1. Futai
2. Katerinca
3. Ce este smecher frate.
Ascultama tu te omori ce dracu te omori.
DISTREAZATE KATERINKA E LA PUTEREwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey happymulti oameni au necazuri dar este bine sa le lasi pe toate deoparte si sa te gandesti la lucrurile mai importante din viata ta decat necazurile si sa nu apelezi la o alta forma de a scapa de ele pe care unii oameni o gasesc singura cale ex:sinuciderea sad. Sper ca ti-am fost de folos big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la fel ma simt si eu

| soraGrime a răspuns:

Da, si noi suntem Mama Omida ca sa ghicim ce probleme ai tu...Mai detaliat nu puteai?
Pana la urma, tu te-ai bagat in belele, tu sa te scoti.

| Alexa_2878 a răspuns:

Stai linistit happy cu totii trecem prin perioade de genu' happy Totul o sa se rezolve indiferent de gravitatea situatiei!