| WickedBoy a întrebat:

Viata e un ****. Vreau o modalitate sa ma sinucid fara sa bag pe altii in belele sau sa fie dureros in exces.Va multumes.Adio.

28 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ce iti lipseste? Bani? Prieteni? O gagica?thinking
La prima si ultima nu prea te pot ajuta, dar daca ai nevoie de un sfat sau vrei sa vorbesti cu mine, da-mi un mesaj pe privat.Si nu fa vreo prostiewaiting

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E clar ca nu vrei sa te sinucizi, e clar ca o problema reala nu ai, e clar ca gandesti prea putin. O metoda, modalitate ar fi sa gandesti putin mai mult.Adio.

| Elena1234456 a răspuns:

Sinuciderea nu este o solutie.Gandeste-te la ce lasi in urma straight face.

| Libelle a răspuns:

Da da da.stiu ca viata e un *****.
niciun om care vrea sa se sinucida nu mai sta sa ceara pe la mama naibii pe site-uri metode
isi ia sfoara si se duce la cel mai apropiat pomhappy
da? asa ca ce zici tu acolo e reactia unor nervi, unei probleme, dar nu te mai gandi.rea/buna e viata ta.trebuie sa o traiesti. Daca Dumnezeu va decide ca nu mai e loc pentru tine pe-aici iti va da el cu ceva in cap si gata.pana atunci stai tu cuminte. e e grea suferinta, dar toate trec.

| Nicoleta a răspuns:

Ce te face sa crezi asta? Viata nu e asa de urata, chiar daca uneori ai suparari, care pe moment ti se pare ca te-au doborat.Cu trecerea timpului orice are o rezolvare.

Vrei sa te sinucizi? Sinucide-te frate.eu iti urez succes.Eu vad ca iti e teama sa simti durere si te preocupa si ce se va intampla cu ceilalti.
Sinuciderea e semn de lasitate, iar tu vrei sa atragi atentia acum.Au trecut si altii prin probleme, poate mult mai grave ca ale tale. Chiar crezi ca esti singurul care ai probleme? Daca ai intreba fiecare user de pe TPU, cred ca fiecare ar avea cate ceva care il framanta. Ce-ar insemna sa ne sinucidem cu totii?

| Nicoleta a răspuns:

Te asteptai ca prin intrebarea asta sa iti spuna cineva metodele?
Asta e unul din lucrurile pe care nu vrei sa le faci: sa nu bagi pe altii in belele.Nimeni nu ti-ar spune sa faci asta, pentru ca apoi nu s-ar simti prea bine. E logic.

| traficanta a răspuns:

Cica nu vrei sfaturi de gen don`t do it, ma lasi.

ce vrei sa-ti spunem? mori du-te d r e a cu?

ai o viata, traieste-o

| DragonFLoW a răspuns:

Prietene sinucigash, sa-ti spun un lucru : nu exista modalitate de a te sinucide fara sa bagi pe altii in belele sau sa fie dureros in exces. Asa ceva e fizic imposibil, decat daca faci rost de otrava sau anumite droguri, dar si felul asta de a muri doare. Singurul mod nedureros este moartea naturala, dar mai ai de asteptat. Sa zicem ca ai rezolva una din probleme - durerea sau - belelele celorlalti, dar nai sa reusesti niciodata sa le elmini pe amndoua, spun asta dandu-mi seama ca daca ai ajuns sa te gandesti la sinucidere esti ori foarte prost, tampit de prost, cel mai prost, ori vrei sa pari destept schmeker, la moda prin solutia ta gasita. Curentul emo te-a afectat chiar atat de tare? deci nu esti capabil sa depasesti nici macar unul din motivele care dupa cum spui u te impiedica sa mori.
Stii? acum sa zicem ca nu esti prost, ci esti un intelct superior fiintei umane, ai puteri telechinetice, pirochinetice sau cine stie chiar de telesyncronizare ( ce o mai fi si aia ceva elgat de transmiterea informatiilor cu puterea mintii ), U ai avea capabilitatea sa mori din proprie initiativa, pur si simplu sufletul tau sa paraseasca corpul, de fapt toti avem aceasta abilitate, ia vezi : spuneti insuti " vreau sa mor!" inchide ochii si MORI!

vezi nu merge... nu vrei sa mori, mai ai lucruri de rezolvat pe lumea asta. tsk, tot nu-ti iese, indiferent de cate ori ai incerca. Solutie la problema ta : vezi-ti de viata, roaga-te sa nu mori roaga-te la satan la dumnezeu la ce vrei doar sa nu mori, ca daca mori, pustiule nu mai exista viata dupa existi cat timp ai forma umana, nu exista aiureli ca iadul si raiul, asteas prostii create de religie sa sperie lumea sa reduca crima, nu exista nimic dupa ce mori, MORI si atat! procesul e ireversibil nu exista a 2-a viata nu exista o alta sansa, asteas doar vise create de oameni sa se motiveze sa avanseze in viata, asa ar trebui sa faci si u sa mergi cu capul inainte ( nu la propriu ) si sa iei viata in piept cat de tare e ea, pana la urma viata o sa se plictiseasca de tine iar u o sa castigi, poate nu acum, poate nu peste 1 an, se poate intampla oricand. Orice problema ai avea o poti rezolva prin mii de moduri sau o poti agrava dar apoi rezolva din nou. Nu te kinui u sa mori sunt mult mai multi cei care te vor pe tine mort nu le indeplini dorintele.

| SummerSmile97 a răspuns:

Sincera sa fiu stiu ca viata e un ***** dar nu trebuie sa te sinucizi... cel mai bine ar fi sa mergi cu fruntea sus si tot inainte...ca de murit poti muri orcand

si mai ales este un pacat sa te sinucizi big grinbig grin

| WickedBoy explică:

Ps.nu vreau sfaturi de genu : DONT DO IT!

| NoName1234 a răspuns:

DOAMNE! Sinuciderea nu rezolma nimic!
Nu fi prost!

| Laurishkutza a răspuns:

Pai si eu am avut ganduri de astea si inca nu am trecut peste ele in totalitate. S-ar putea sa regreti dupa, dar totusi incearca sa:\
A iesi un pumn de pastile.
B bea ceva insecticid gen furadan.
C arunca-te in fata unei masini
D arunca-te de la etaj
E taie-ti venele

Alte idei n-am dar zi-mi si mie pe privat ziua cand incerci.
Nu uita sa lasi un bilet prin care sa spui ca-ti pare rau si ca nu e vina nimanui (nici daca e nu xice)
Fundoi, te rog? Semneez eu, Lauriskutza, Adio, dear boy...

| Domyno a răspuns:

laughing Mdea... sa ma anunti si pe mine cand o faci. Arunca-te de la parter, merge de minunewinking

| AlexSala a răspuns:

Daca nu vrei sfaturi de genu' nu stiu de ce mai intrebi. E logic ca toti vor spune sa n'o faci, viata'i frumoasa, bla bla...

| TwlGirl a răspuns:

Motivul tau pentru care vrei sa te sinucizi e deja fumat si banal. Dai si uh de un hop in viata si gata "ma sinucid", te-as intelege daca ai fi grav bolnava si nu vrei sa le pui povara ta parintilor sau rudelor, mai bine te`ai gandi bine de tot, ca chiar nu merita. Crezi ca daca te sinucizi rezolvi ceva? chiar deloc, poate in viata de`napoi o sa iti fie si mai greu + ca ai ales sinuciderea. Exista o singura metoda de sinucidere rapida si nedureroasa, dar nu s`a gasit nimeni sa o confirme.

| whatever_3916 a răspuns:

De ce vrei sa te sinucizi? n-ai ce face? da-ti 2 palme peste ochi si revino-ti! da viata e de ***** pentru multi din noi, dar nu ne sinucidemwinking numai fi un las si tine capul sus!

| AlcoholicSmile a răspuns:

Uite nu e bine sa te sinucizi, si eu am incercat sa ma sinucid. mi-a murit cel mai bun prieten, dar nu rezolvi nimic, vei ajunge undeva unde nu vei avea liniste, pune toate la... si traiesteti viata

| PastilutzaColorata a răspuns:

Da-ti palme peste gura si palme sa nu mai scrii prostii.
-.-

| denysssa a răspuns:

Wow...iteleg ca esti cam nervos. da' nu cred ca vrei asta...sad

| denysssa a răspuns:

Bine. daca n-ai chef de DON'T DO IT! atunci du-te si sinucide-te s vad daca ai curaj poate mai lasa si un mesaj inainte ca sa stiu lumea...***. daca asa iti rezolvi u problemele, dar tot cred ca nu tiai dori astasad

| DarkBlood32 a răspuns:

Cu plăcere, adio. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic profesionist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu acelasi lucru, ca d aia am si accesat site-ul si am dat de u...ai rezolvat pb? te-ai sinucis?
sau chiar te-au ajutat sfaturile acestor persoane pozitive si enervante?
pls rasp
ca st cam in aceiasi situatie...cred eu as

| leafboy a răspuns:

Daca vrei sa te sinucizi usor, enerveazama si tiai semnat condamnarea la moarte. P. S. Partea fara durere este exclusa.

| laura_5685 a răspuns:

Sinuciderea nu rezolva nimic ar trebui sa te gandesti ca sunt atea lucruri frumoase de facut in aceasta viata ai putina rabdare vei putea trece si peste aceasta depresie...

| AnNda_4948 a răspuns:

Sinuciderea nu e o modalitate de a rezolva problemele. oricat de grele sau fara nicio rezolvare ar parea. ai rabdare. orice om are si bune si rele, dar trec. gandeste`te si la cei care tin la tine. deci nu fa o prostie

| RaduElias a răspuns:

Cum pot să mor fără să simt nimic ceva o soluție fără gust