Întrebare recomandată | mardeamor a întrebat:

In cazul in care doamne ajuta voi ramane insarcinata imi doresc sa ii dau vestea sotului intr-un fel in care sa nu uite niciodata acel moment minunat din viata noastra cateva idei va rog? sa ii fac un cadou in care sa ii spun despre bebe dar ce cadou? voi ce ziceti? multumesc

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ii faci o surpriza:o cina romantica, lumanari, eventual petale de trandafiri[depinde cat de mult apreciaza sotul tau toate astea, adica depinde cat de romantic este] apoi intr-un final ii spui ca va deveni tatic

| MihaiA a răspuns:

Stii cabinele alea de facut poze la minut? Spune-i ca vrei sa faci poze cu el cand va pupati etc, si cand intrati acolo, ii arati direct testul de sarcina. + si ii prinzi si reactia.

| darrio2007 a răspuns:

Fii sigura ca un barbat nu uita asemenea moment.In orice imprejurare si indiferent de situatie.Ti-o spun ca barbat.Am trecut prin asa ceva.

| fotomatic a răspuns:

Cauta o poza cu voi doi si una care sa sugereze un bebe, sau chiar un text pe care sa-l asezi pe ce va personalizat. De ex. pe o cana termosensibila (o incalzesti). Va ramane uimit, garantat. Orienteaza-te de pe aici: Cel mai frumos ar fi ceva personalizat, o cana termosensibila de ex. (care isi schimba culoarea), o perna, un glob in forma de inima, etc. Uita-te pe aici: http://epersonalizari.ro/

| Awesom a răspuns:

Spune-i pur si simplubig grinragule sunt insarcinata. Apoi asteapta-i reactia.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Pai ca si cadou ii poti pune intr-o punguta mica de cadou o pereche de papucei pentru bebelusi, ceva mai pufos. Poti adauga si o felicitare cu o barza pe ea sau cu un mic copilas si vei scrie tu ceva.

Sau ii poti spune:
Am o veste nu prea buna pentru tine. De astazi va trebuii sa mai ai grija de inca o persoana, o mica persoana. Imi pare rau, stiu ca va trebuii saai mare grija de noi dar..vei fi tatic!

Sau poti dimineata, inainte sa se trezeasca el, sa te duci sa faci/ sa aduci testul de sarcina, iar el cand se va trezii sa i-l arati.

Bafta!
Pa, pa!

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Ii spui dimineata ca ti s-a intamplat ceva care o sa va schimbe viata, dar nu-i spui ce, mai repeti ceva de genul de cateva ori pana seara, il lasi sa fie foarte curios, si seara la cina ii spui.

| pedobear a răspuns:

... ce sa zic... faptul ca intrebi pe TPU cum sa ii spui sotului tau. Credeam ca e de-ajuns sa ii spui si ii va ramane pentru toata viata amintirea.

| picard20 a răspuns:

Cu prilejul unei seri romantice,in momentul unei apropieri intime (nu neaparat sexuala),de preferat intr-o Duminica seara,dupa ce mai intai il lasati sa ghiceasca el mai intai vestea,si ii cultivati simtul umorului. Poate fi necesara si o mica atentie,de exemplu,daca e baiat, ii puteti face cadou sotului cu acea ocazie o trusa de barbierit de la Gilette, iar daca e fata, un inel cu piatra pretioasa de valoade de la medie la mare, dupa cum va puteti permite.

| Ddo_Razvan_1995 a răspuns:

Te urci pe un bloc mai inalt langa unul mai scund pe cel scund pui o saltea iar tu stai pe blocul inalt si rogi pe cineva sa-ti cheme sotul urgent iar cand ajunge sus tu te arunci pe saltea in asa fel incat ai vrea sa te sinucizi si cand cazi pe saltea iei o pancarda in mana pe care sa scrie sunt insarcinata ca el cand vine pe marginea blocului sa te vada pe tine si sa vada si pancarda happy

| New16 a răspuns:

Intr-o zi ii pregatesti un meniu care stii ca-i place lui foarte mult. Dupa aceea ii spui ca ai o surpriza pentru el si ii aduci un tort in forma de barza sau pe care e desenata o barza... Sau cu un bebelus. Bineinteles ca te va intreba ce e cu asta, iar tu ii vei explica ca "barza vine la voi in familie". Mie chiar mi se pare draguta ideea cu tortul.

| DanielaCrisstina a răspuns:

Intr-o dimineata tu sa te trezesti inaintea lui sa-i face cafeluta si dupa ce se trezeste mai bine ii dai vestea cu zambetul pe buze, sigur o sa fie cea mai minunata zi.Sa te ajute Dumnezeu sa ramai insarcinata!:*