| Tamiki a întrebat:

In ce se masoara ura? Ce e ura cand iti curg lacrimile?

Răspuns Câştigător
| Anhi a răspuns:

Cand iti curg lacrimile nu inseamna neaparat ca urasti, ci ca te doare ca persoana aceea face ceea ce face. Ura nu se masoara, dar poate ajunge sa fie foarte mare, din ura poti face orice, la fel cum poti face si din iubire. Ura si iubirea nu au limite si de la iubire la ura e un singur paswinking

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ura nu are masura ci limita cand se ajunge la un punct unele persoane comit crima sau un act violent cand iti curg lacrimile pot fi de fericire, tristete sau in plan fals.

| harciog a răspuns:

Poate nu ma credeti dar unitatea de masura pentru a uri este puterea de a iubi.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Orgoliul rănit provoacă ura, iar ura naşte răzbunare.

| Bya132 a răspuns:

Lacrimile curg din mai multe cauze. Iubirea, spre exemplu se măsoară în lacrimi. Însă, ura se măsoară în nervi şi pitici pe creier laughing

| Adriana1019 a răspuns:

Ura nu se masoara in ceva anume, ci se simte.Nu este un sentiment bun pentru ca mai devreme sau mai tarziu daca nu renunti la acest sentiment te va distruge.Cand iti curg lacrimile inseamna ca esti trista dintr-un anumit motiv dar nu mereu se leaga de ura. Funda?

| elena999 a răspuns:

Ura nu se masoara.Ea este acel sentiment cand iti doresti sa distrugi totul in cale si sa te razbuni pe acea persoana.Lacrimile pentru ura vin atunci cand nu te asteptai ca acea persoana sa iti faca asa ceva.Rezolvarea la ura-razbunare.

| Razvan_8794 a răspuns:

Ura se poate masura in cat de mult rau esti dispus sa iti faci tie ca sa ranesti pe altcineva

| inteligentul a răspuns:

In gloante