| SlowLikeSnow a întrebat:

In curand o sa ma intalnesc cu x si cred ca se lasa cu sarut. faza e ca eu am mai fost cu un baiat y acum un an si ne'am sarutat doar o data si nu a fost un sarut prea reusit, de atunci nimic, acum am niste emotiii de mor, el e experimentat clar! nu e loc de indoiala si ma gandesc ca o sa vada ca sunt praf si pfoai... ce sa fac sa scap de senzatia si emotiile astea

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Oh, da nu-i nimic dacă ai emoţii. O să-i pari dulce şi inocentă şi-o să se simtă ca un leu.hee hee Stai liniştită că o să fie bine. Nu eşti praf, nimeni nu s-a născut învăţat. Doar ai încredere în tine, spune-ţi că totul va fi bine şi relaxează-te.
Baftă!

| george001 a răspuns:

Pai mai devreme invatai pe altcineva cum sa se sarute. Cum vine asta!?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce a zis SKryc3AlyN e 100% corect.
Trebuie sa o iei usor, saruturi lente si romantice happy. Si daca ai rabdare o sa te prinzi cum sta treaba.
Crede-ma ca primul meu sarut a fost ceva foarte ud laughing. Dar m-am obisnuit exersand cu el in aceiasi zi, el fiind mai experimentat. Avea vreo 17 ani tipul si eu 12. Dar tot sarutandune am prins miscarea si mi-am adoptat felul meu de sarut. Aici implica foarte multa rabdare si sa te bazezi pe miscari lente.

| DeejayAndr3y a răspuns:

Buna! Trebuie să zici Pot! Eu Pot! sa vezi ca nu o sa mai ai emoţii, crede-mă sunt baiat, el are mai multe emoţii decît tine.

| SKryc3AlyN a răspuns:

Uite Cum Sa Saruti pentru ca ai zis ca primul sarut nu a fost reusit ____----->>>Dupa ce v-ati asezat comod, apropie-te de partener/a si saruta-i pentru inceput doar buzele. Exerseaza si adopta diverse miscari. E bine sa nu fii incordat/a, lasa-te purtat de val si construiti sarutul impreuna. Aveti in schimb grija ca pozitia capului sa fie optima, astfel incat sa nu va loviti fiecare de nasul celuilalt.

Suge usor buzele partenerului, poti trece cand la buza superioara, cand la cea inferioara. Odata ce te-ai obisnuit cu miscarea, poti deschide incet gura si poti scoate usor limba. Ai grija sa nu faci asta brusc. Daca partenerul/a nu reactioneaza nu e nevoie sa insisti.

Atingeti-va usor limbile printr-o miscare blanda, nu apasa si nici nu cauta prin gura partenerului. Scoate usor limba dar nu inchide gura decat putin, dupa care, poti repeta scena de dinainte.

Sfaturi:
Nu "sterge" dintii partenerului cu limba.
Nu uita sa respiri, n-ai vrea sa-l sperii pe celelalt.
Adopta si exerseaza atingerile in timpul sarutului. Pune mana pe fata partenerului, sau prin par.
Cheia succesului este rabdarea si repetitia. Tiam dat si niste sfaturi dar daca ai emoti nu conteaza apropete de el/ea si strange-o/l in brate si suart :X:X:X:X:Xlove struck sper sa fie de folos ---->>>Funda?