| Ana126890 a întrebat:

In seara asta ma duc la mare cu maica-mea care e 0 barat. Nici nu stie unde-i gara si cum se urca intr-un tren)))).
Credeti ca una de 14 se poate descurca lejer cu 3 bagaje si o femeie caruia deja ii e frica de,, drum,,?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Transportul cu trenul si statiunile sunt facute sa se descurce oricine cu ele. Atat timp cat coborati unde trebuie, si nu prin alte gari, iar la destinatie vafolositi de un telefon cu GPS, nu aveti ce pati.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se descurca, la 14 unchimeu a plecat de acasa si sa descurcat singur in viata

| darrio2007 a răspuns:

Daca intrebi asa ceva mai bine stai acasa.
O fi ea 0 barat dar nici tu nu esti 1+.

| sierra1 a răspuns:

"| Ana126890 : ma duc la mare cu maica mea. care e 0 barat"

adică vorbești despre mamă-ta in asemenea hal?

| Ana126890 explică (pentru sierra1):

Da, nu se descurca absolut deloc

| sierra1 a răspuns (pentru Ana126890):

Ok, atunci nu meriți nici un răspuns

| Freya1 a răspuns:

Si care e problema. Poate e o fire anxioasa, introvertita, panicoasa.Eu spre exemplu nu am răbdare si nici nu imi place sa merg sa rezolv acte, sa merg sa rezolv ceva la medic si alte chestii de genul pentru ca am anxietate, iar daca persoanele din jurul meu ma iubesc ma inteleg si ajuta.Nu trebuie sa fi necioplita mai ales cu mama ta, mai bine daca tot aveti drum lung discută cu ea sa afli care este motivul pentru care e asa...

| Ana126890 explică (pentru Freya1):

E foarte anxioasa si panicoasa, ii e frica sa nu faca ceva gresit, sa nu ma dezamageasca pana mea

| Freya1 a răspuns (pentru Ana126890):

Si eu am frica de penibil spre exemplu.Da sa stii ca asta inseamna ca nu vrea nici pe ea sa se faca de ras si nici pe tine, iar a doua variantă inseamna ca te iubeste.
Nu mai fi asa aspră cu ea si incearca sa o asculti si încurajeze, crede-mă e greu sa ai mereu blocajul ala.Ea stie ce e de facut, ce e de vorbit da nu poate si e nașpa.

| alina2k18 a răspuns:

Urat ca vorbesti de mama ta asa... sunt extrem de multi oameni care daca nu calatoresc prea des se panicheaza indiferent ca e vorba de calatorit cu avionul, trenul, autocarul.
Si la ce transport feroviar avem cred si eu laughing
PS: o femeie CĂREIAwinking

| Panamax a răspuns:

Daca ai mostenit-o o sa aud despre voi la stiri.

| Ana126890 explică (pentru Panamax):

Dau mai mult cu tata care e mai descurcaret, sper sa fie ok)))))