| Axel22 a întrebat:

In ultimele zile sunt foarte irascibil, deci eram irascibil pentru ca nu reuseam sa atrag atentia la una! Acum am reusit urmeaza sa trec la partea a 2 a a planului meu cu aia dar nu asta e important acum. Deci m-am certat cu maicamea pentru ca ea nu a iesit automat din camera cand i-am zis sa iasa pentru ca ma schimbam de uniforma de la scoala. Si ea zice ca eu nu mai am ce vb cu ea si a plecat (maicamea a plecat), si nu vrea sa ne impacam, i-am cerut iertare desi e vina ei ca nu a iesit cand am zis, si zice ca nu o intereseaza pana eu nu ma comport "CUM TREBUIE", chiar nu intelege nimeni ca vreau spatiu personal? Ce sa fac ca nu ma baga in seama si o sa am nevoie de bani in curand sa o scot p-aia in oras, da ce puii mei sa fac? Sa ma duc sa-i explic la taicameu desi cu el ma inteleg mai bine in momentu de fata decat cu maicamea. Si in plus cum sa-i zic la maicamea ca eram nervos pentru ca nu reuseam cu aia? FUNDA!

3 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Cere-i scuze mamei tale că ai fost nervos dar nu-i spune de ce. Poţi să-i spui că te-ai certat cu o tipă sau ştiu eu.

Te va ierta, cu siguranţă happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu este casa ta, tu esti un "chirias" acolo, daca de pe acum esti asa irascibil iti dai seama ca peste 2-3 ani ai sa-i bati?

| LastyDJ a răspuns:

Pai.In primul rand daca vrei un spatiu personal ai putea sa ii spui mamei ta sau la tata tau ca sa iti amenajeze o camera doar pentru tine, in care sa dormi numai tu sa faci ce vrei..etc..Iar daca vrei sa te impaci cu mama ta (si eu trec deseori prin asta)ai putea sa o lasi 1/2 zile si sa nu ii iesi din cuvant.Va reveni la normal ca orice mama.Asta fac eu.Succes