| AIDA_1787 a întrebat:

In urma cu 2 zile am fost diagnosticata cu sarcina oprita din evolutie, dar mi sa precizat ca fatul nu a existat niciodata in saculetul sarcinii, atunci ce a facut saculetul sa creasca?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil ca fecundatia sa se produca, ceea ce declanseaza formarea sacului embrionar, dar celula rezultata nu se divide niciodata si nu formeaza embrion. NU este ceva care sa te sperie, peste 6 luni vei putea ramane din nou insarcinata fara probleme. Se intampla adesea la prima sarcina, unele femei nici nu-si dau seama, fiindca pierd sarcina printr-o sangerare care pare o menstra mai abundenta.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o infertiliate!
Trebuie să faci o serie de analize, în special cele hormonale.
Sănătate.
Pa, pa.

| pisoias a răspuns:

Daca ar fi fost vorba de sarcina oprita in evolutie ar fi insemnat ca embrionul nu s-a dezvoltat, dar asa...nu-i embrion, nu-i sarcina.Mai consulta un medic, mai fa-ti o ecografie.

| snowflake a răspuns:

Ii pare rau.
totusi mergi de urgenta la medic, acel saculet trebuie eliminat! pe cale naturala, sau chirurgicala(avort).

| frumusica80 a răspuns:

Draga Aida, poate se intampla ca medici din Romania sa mai deea gresi cate o data, nu vorbesc de rau dar asta stie toata lumea.anul trecut mi-au spus ca sunt ansarcinatasi am o sarcina extrauterin au spus ca multe femei nu poate sa duca si trebuie sal punem afara imediat, m-am speriat si cum eu eram an Romania an vacanta am venit acasa an germania si am consultat aici un medic si SOCCCCC ...medicul de aici mi-a spus ca nu-s ansarcinata. acum dati seama daca eu lasam sa-mi faca avort an Romania fara sa fiu ansarcinata ce se putea antamplasadrau de tot.de aceia te rog sati alegi un medic an perioada asta si nu ai incredere an mai multi deodata ca nu-i bine. Te pop si mul succes