| Sfinnx a întrebat:

Inca o problema cu care ma confrunt..Am asteptat timp de 7 luni vacanta asta, ca sa ma pot vedea cu el.dar se pare ca are niste pb financiare si nu ne putem vedea! Il iubesc enorm de mult si nu pot fara el.Relatia asta nu pare sa aiba un viitor..pentru ca la distanta nu merge iar eu sa continui sa cred in vise, nu mai pot.Da face 18 si urmeaza sa aiba carnet etc si prostii de genu, dar e greu si mult.Nu pot continua asa.Dar sa renunt la el ar insemna sa renunt la jumatate din viata mea.E prima mea iubire adevarata,e baiatu visurilor mele, e tot ce mi am dorit.Mi-as dori ca orice fata sa aiba parte de o persoana ca el.E pur si simplu...n-am cuvinte sa descriu ce simt pentru el.Dar pur si simplu nu stiu cum sa scap de aici. Nu pot sa renunt la el dar nici sa continui asa cu sperante goale.Ce sa fac? Am nevoie de ajutor. am inceput sa intru iar in depresie din cauza asta..de vreo saptamana plang intruna numai cand ma gandesc ca nu ne vedem vara asta, si am asteptat atat de mut amandoi...ne am facut planuri etc.dar nu se poate.

8 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Draguta,
e normal sa simti ceea ce tu spui ca simti. E perfect normal! si curat si pur. Dar... caci, exista un dar!
E prima ta iubire si intensitatea e mare ca toti am trecut prin asta. Si eu, si tu si altii! Cum ai spus si tu "relatia asta nu pare sa aiba viitor". Am trait si eu la randul meu o "relatie" la distanta. Nu am intalnit-o vreodata fata in fata, iar cand am vrut sa o vad a fugit de mine. Sfatul meu:
- gaseste pe cineva care sa iti fie aproape si pe care sa te poti baza [nu stiu ce varsta ai]
- lasa depresia ca nu ai de ce sa ai depresii. Trebuie sa faci totul sa fie mai constructiv. De pilda ieri am vorbit cu cineva careia i-a murit prietenul in brate in spital la Tg Mures pentru ca a suferit un atac cerebral. Viata e frumoasa dar si fragila! te pupam si sper sa iti revii pe linia de plutire

| Sfinnx explică (pentru ywar):

Multumesc mult de sfat, si Condoleante! Imi pare sincer rau pentru el...

| Șurubelniță a răspuns:

Ce distanta e intre voi doi?
V-ati mai vazut vreodata?

| Sfinnx explică (pentru Șurubelniță):

270 km. Si nu, nu ne am mai vazut.

| Mytsaa a răspuns:

Spune-i ca iti este dor de el, vorbiti, comunicati cat mai mult in asa fel incat sa nu ii simti lipsa atat de intens.Trece greul pana la urma, daca va iubiti, nu mai conteaza nimic cu toate ca dragostea la distanta e destul de periculoasa. Iubesti, iubesti si iar iubesti si apoi dintr-o data suferi.

| AntoNella41 a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i tot...sau incearca sa mergi u la el, sa vorbiti la telefon sau sa iti dea webu ca sa il vezi.
Explicai situatia si ca suferi din cauza asta ca o sa te inteleaga daca tine la tine cu adevarat sau o sa incerce sa vina sa va intalniti.big grin
Succes!:*

| sseelleennaa a răspuns:

Incercati sa vorbiti pe siteuri de socializare... sau la telefon ca sa ii auzi voceahappy

| jessica10 a răspuns:

Eu cred ca in aceasta situatie nu prea ai ce sa faci tu nimic, pentru ca persoana care te iubeste cu adevarat mereu se v-a intoarce, daca nu tu nu ai nimic de pierdut. Sfatul meu este sa continui sa il iubesti, iar la un moment dat se v-a intoarce el, atunci cand va fi pregatit atat financiar cat si spiritual. Daca il iubesti atat de mult nu evita sa retraiesti speranta ca in curand veti fi impreuna!happy