| blondul a întrebat:

Incep direct... si nu vreau raspunsuri aiurea! Eu m-am certat cu un prieten care tot comenta intruna la adresa mea, la un moment dat a zis ceva care ma suparat tare de tot si am sarit la bataie. Atunci un alt prieten s-a bagat intre noi si nea despartit. Prietenul care s-a bagat intre noi spunea ca sunt ca un frate pentru el inainte de incident... acum dupa ce s-a intamplat asta a zis ca suntem doar amici. Eu stiu ca nu am procedat corect, dar el zicand ca sunt fratele lui a procedat corect sa nu mai vorbeasca deloc cu mine?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

blondul, ceau!
1)Din experienta mea, probabilitatea de a te pata in fata unui prieten creste direct proportional cu dorinta ta de a te pastra curat in fata acelui prieten.
2)Tu stii ca n-ai procedat corect caftindu-te dar cand tu si ala v-ati batut poate ca prietenul tau bun, pastrandu-si calmul, de fapt a demonstrat ca nu-ntelege pe deplin gravitatea problemei laughing
3)Pe de alta parte,cand te porti impecabil nu-i nimeni sa te vada si sa te aprecieze dar cand o dai putin in bara sunt toti prezenti si dau din cap dezaprobator, este, blondu?!
4)Da,a procedat corect sa nu mai vorbeasca deloc cu tine,doar te-a avertizat ca veti fi doar amici,poate asa face el cu amicii.
In concluzie, simplu: daca stii ca n-ai procedat corect dar vei proceda de-acu-nainte asa cum trebuie, pariu ca vei avea din nou cel putin un frate?

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca bine ai facut. Personal nu sunt adeptul violentei, dar stiu ca sunt persoane care numai asta respecta. Am avut un coleg care ma privea tare de sus, la un moment dat asa m-a enervat ca m-am luat la bataie cu el, stiu ca de atunci ma privea altfel.
Poti sa nu ai coloana vertebrala si sa inghiti toate rahaturile de la "prieteni", dar asa iti pierzi si respectul pentru persoana ta.
Sau poti sa traiesti dupa principiile tale, si atunci si dusmanii te vor respecta.
Spune-i amicului tau, ala ce zicea ca erai ca un frate pentru el, ca iti pare rau, dar cand cineva se leaga in modul ala de tine tu nu te lasi calcat in picioare. Daca intelege asta bine, daca nu, atunci grozav prieten mai e.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel_8882 a răspuns:

Capul sus si merg iinainte!

| CandyGirl_5618 a răspuns:

"Prietenii la nevoie se cunosc" nu trebuie sa ai incredere in nimeni ca in orice moment te poate trada

| chelutzul a răspuns:

Daca era "fratele" tau acest eveniment nu trebuia sa va afecteze relatia de prieteneie.Am un prieten si ne cunoastem de cand eram in fasa amandoi si am fost certati pentru vreo 2 ani iar dupa ce ne-am impacat totul a fost ca la inceput cu toate ca motivul pentru care nu neam vorbit 2 ani a fost destul de grav.Din ce ai zis tu nu reiese ca ti-ar fi fost "frate de cruce" ci doar un simplu amic