| szmotovio a întrebat:

Intamplator, m-am intalnit cu fostul iubit cu care am avut o relatie de 2 ani si m-am despartit acum un an.ne-am despartit pentru ca el a spus ca a reaparut fosta in viata lui si vrea sa se impace cu ea.
stiu ce o sa ziceti...haaaa nu te mai gandi la el, nu merita etc
dar.intalnirea asta m-a cam dat peste cap.nul-am intrebat daca e cu ea. daca e singur, mi-a spus doar sa il mai sun si eu... i-am zis tu de ce nu suni? si a zis ca nu vrea sa deranjeze. i-am raspuns ca nici eu nu vreau sa deranjez si a zis ca nu il deranjez...
ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| IubesteEa a răspuns:

Tine la amn2 nu stie pe cine sa aleaga dar undeva in inima lui vei fi tu aceea,chiar daca va fi cu aia sau nu,niciodata nu va uitat pe cine a iubit? cum a iubit? si ce amintiri are cu tine povestea e similara cu e mea am suferit,am plans,am uitat,mi-a revenit am uitat si uite ca acum el se da la mine si face cum facea inainte desi merg mai departe sperand ca prin randul a milioane de baieti se afla si sufletul meu pereche undeva... daca nu te iubeste nu renunta la visele tale, la sperante si nu uita dragostea nu se uita niciodata chiar daca te va uita, il vei uita in inimele voastre mai exista o flacara aprinsa o sa iti gasesti pe altu succes! nu uita vb mele si eucred ca esti draguta nu te am vazut nu te cunosc dar daca ati reusit sa aveti o relatie atat de lunga e imposibil sa fi altfel succes! funda?

| Lisadream a răspuns:

Cred ca isi pregateste terenu (in caz ca nu merg lucurile cu cealalta sa se intoarca la tine) sau e nehotarat ar vrea cu amandoua daca se poate

| valla a răspuns:

Daca in inima ta mai exista iubire pentru el si la randul lui la fel si poti trece peste ce ti-a facut,bine ca omul se schimba chiar dupa o zi pe alta,iubirea nu are granite si multa lumea nu intelege de ce noi femeile in general ne lasam calcate in picioare, cand iubesti numai conteaza nimic decat persoana respectiva si eu iti spun sa faci ce crezi tu, asculta-ti inima.

| DeutzaMyky a răspuns:

Poi s-a desp de fosta.te ia pe tina ca fosta.reapare aia.o ia iar pe ea si tot asa.Lasa-l fetit-owinking

| price a răspuns:

Mai iubirea nu dispare niciodata ci doar invatam sa traim fara aceea persoana, insa daca te-a fac sa suferi acum ce te fac sa crezi ca s-a schimbat...e un misogin dar cu toate asta unul sincerlaughing, insa cred ca daca ati vb tie ti-se va reaprinde flacara iubii pentru el, si sti cum e cu dragostea e ca o clepsidra, cand sufletul ni-se umple mintea ni-se goleste, si daca tu vrei sa fi cu el nu conteaza daca se termina sau nu, traieste relatia la max, nu sti niciodata ce se poate intampla. succes si pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avem o parere cam asa:daca acum 1 an s-a terminat pentru ca a aparut fosta,probabil ca dupa o vreme o sa se repete chestia,iar daca nu e din nou fosta, poate fi o alta pe care s-o cunoasca acum.dar nu trebuie' sa-ti faci probleme, pentru ca dupa alti 2 ani o va parasi si se va intoarce la tine, pentru ca atunci tu vei fi "fosta"! corect? adevarul e ca tocmai ne-au numarat astia si suntem pe planeta vreo 7 miliarde; barbati suntem vreo 5:el-iubitul tau,tatal tau, sigur trebuie' sa ai si un verisor, si mai sunt si eu.al cinci-lea e Basescu-dar cu el e alta poveste!

| aℓℓ3XAnDry a răspuns:

Inseamna ca mai vrea ceva :Xtongue si daca nu il deranjezi inseamna ca e posibil sa fie singur:Xtongue sper sa ai succes

| minraluca a răspuns:

Am impresia ca el ţine si la tine si la fosta si nu stie ce sa aleagathinking sau doar vrea sa fiti prieteni, dar avand in vedere ca ati avut o relatie destul de lunga, pare sa se gandeasca la tine si poate ca vrea sa stie ca esti in siguranta. Parerea mea este ca ar trebui sa iti vezi de ale tale si in caz de iti mai da "semnale" de acest gen sa aveti o discutie deschisa happy