| Maria3458 a întrebat:

Intr -o relatie conteaza banii?

71 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Conteaza nu are rost sa ne amagim, Si cand te indragostesti te uiti la ce are celalalt.In momentul in care ajungi sa nu iti mai ajunga banii se vede adevarata iubire.

| PumpkinDoll a răspuns:

Nu,mancati pietre.

| GirlOnline81 a răspuns:

Sigur ca banii conteaza, nu numai "intr-o relatie", dar nu trebuie niciodata sa uiti ca unele lucruri nu pot fi cumparate cu bani.

| IIIshaneIII a răspuns:

Nu,banii nu au nici o importanta cu atat mai putin intr-o relatie, ca mancam frute din pom si animale vii, dormim in pesteri si ne imbracam cu frunze

| OrdanKarris a răspuns:

Daca ai pus intrebarea, pentru tine conteaza!

| Stropdeploaie a răspuns:

Doar banii!
Si statutul personal!

| Henrypericolpublic a răspuns:

Nu.Contează iubirea, viața și fericirea.

| Adi88 a răspuns:

Contează fără ei nu poți trai. Ca să ți întemeiezi o familie contează

| Lucian2473 a răspuns:

Depinde ce relatie. Daca e una fara obligatii precum relatia dintre doi liceeni care se intalnesc, emrg la o cofetarie sau film si apoi fiecare la casa lui, nu conteaza banii.
Dar daca cei doi se hotarasc sa se casatoreasca si au de gand sa intemeieze o familie, cred ca ar trebui sa se gandeasca si la resursele financiare. Pentru ca nu poti trai, practic, fara o sursa de venit. Sunt atatea facturi de platit, abonamente la tv, internet si celelalte. Daca cei doi nu se gandesc la resursele financiare si continua relatia prin casatorie nu vor avea o viata normala ci una plina de chin. Si ei dar si copii lor.
Daca cei doi vor ca banii sa nu conteze, atunci relatia ar trebui sa ramana la primul statut pe care l-am amintit.

| eugeniu2020 a răspuns:

Pai daca nu ai niciun leu in buzunar, cum sa iesi macar la un suc?
ce fata va sta cu tine fara niciun leu?
niciuna

| Plato a răspuns (pentru eugeniu2020):

Nu iesi la suc, pur si simplu. Sucul ala defineste relatia?
Imi pare rau sa vad atatia oameni tristi.

| Maria3458 explică (pentru eugeniu2020):

Adevarat sunt care nu au bani de un suc!

| OrdanKarris a răspuns (pentru Maria3458):

Ce imi iese mie pentru acel suc? Daca eu te scot la un suc, ce primesc eu?

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Plato):

Sucul a fost un exemplu doar - daca esti limitat si nu intelegi, imi pare rau de tine!
pai bine ma fraiere - chiar sa nu iesi nicaieri cu iubita? sa nu ii iei o floare? un mic cadou ceva?

| eugeniu2020 a răspuns (pentru Maria3458):

Pai sunt niste fraieri care nu vor nici sa munceasca dar sa stea pe capul domnisoarei si ea sa il plimbe/cumpere de toate, niste labagii imputiti!

| OrdanKarris a răspuns (pentru eugeniu2020):

De ce ar trebui sa-i dau flori? Este cumva mai speciala ca mine? Cand incep sa fac gesturi d-astea ii dau de inteles ca sunt mai prejos decat ea si ca, cumva ar trebui sa fac eu ceva in plus cat sa ma ridic la valoarea ei. Nici o floare nimic. Adica cum, pentru mine relatia ca barbat sa fie o responsabilitate iar pentru ea doar o experienta? Nu multumesc, mai bine singur sau prietenii cu beneficiu

Ii datorez eu cumva iesiri in oras? Ca sa ce, sa-mi cheltuie lady banii? laughing) Daca esti tu dispus sa fii lingaul perfect, spor la lins. Eu ies cu ea in oras dar la modul chill, adica nu incep sa scot banii din buzunarul meu de fiecare data cand ies cu ea din casa. Daca e genul de femeie care asteapta asta, zboara din peisaj. Din nou, daca vrei sa fii servitorul perfect, exista multe fete de acest gen. Spor la lins.

| RaphahellDamian09 a răspuns:

Nu. Banii is egal cu 0. Intr-o relatie adevarata nu conteaza cat de frumos sau bogat esti. Conteaza felul tau de afi, de a gandii.

| RaphahellDamian09 a răspuns:

Nu. Banii is egal cu 0. Intr-o relatie adevarata nu conteaza cat de frumos sau bogat esti. Conteaza felul tau de afi, de a gandii. Daca unul dintre parteneri spune "da nu imi place de el/ea ca ii sarac/a" ii clar ca el/ea ii un prostalau care traieste doar ca sa iubeasca hartiile si lucrurile materiale.

| TeoCata1804 a răspuns:

Doar daca te-ai legat cu o pitipoanca.

| And7280394847 a răspuns:

Frustratii o sa-ti spuna ca femeile sunt doar pe interes, fetele o sa-ti spuna ca banii conteaza doar asa putin, caracterul e cel mai important. Si oamenii ca mine o sa-ti puna ca atunci cand iti cade cineva cu tronc te doare-n cwr de cati bani are. Cine se cupleaza pentru bani nu intretine o relatie adevarata.

| PrințesaRO a răspuns:

Dacă există iubire, banii nu contează. Banii ajută doar la construcția unei case sau întreținerea familiei.
Sper că te-am ajutat!