| Ionică a întrebat:

Cine e materialist(a): barbatul sau femeia? Cine recunoaste ca e materialist(a)? Cine a avut relatie/relatii numai pe interes? Banii sunt pe primul loc intr-o relatie? Conteaza banii foarte mult intr-o relatie? Multumesc!

10 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Ambii pot fihappy iar banii conteaza, dar nu sunt pe primul lochappy. in plus relatiile bazate pe interes, nu pe iubire nu dureaza, sunt trecatoare, cel putin asa am observat eu. nu pot spune ca nu ma atrag banii, dar prefer sa fiu iubita si sa iubesc din tot sufletul. si oricat mi-ar placea sa primesc cadouri si alte lucruri din partea iubitului, cred ca e mai bine ca o femeie sa fie independenta si sa nu depinda financiar de cineva, mai ales in zilele asteawinking

| VodkaCoca a răspuns:

"Banii nu aduc fericirea". Asa era odata. laughing Si acum daca fetele vor sa fie intretinute e pentru ca partenerul le'a invatat asa, si ca dovada ca nu numai fetele sunt asa am un prieten care sta cu o fata ca ea are masina ea munceste el sta acasa laughing. Si partea a 2'a daca partenerul e mai prostut sa nu'si dea seama ca celalalt aprofita si vine luat de prost asta e problema lui laughing, fiecare cum isi asterne asa doarmewinking

| OanaG a răspuns:

Ambii. Da recunosc ca imi plac banii.Pana acum nu am avut pe interes[bani]. Banii e?rolling on the floor Nu nu sunt pe primul loclaughing... Da uneori, fara bani nu te-ai descurca, dar nu prea conteaza asa mult...noi sa ane iubim ca banii ii facem noibatting eyelashes

| julieta a răspuns:

Si barbatul si femeia. difera de la caz la caz.eu nu pun banii pe primul loc in relatie, si nu am pus in nici o relatie pe care am avut-o.cand eram la liceu aveam colege care se mandreau daca aveau un prieten pe care sa-l "toace "de banii intr-o oarecare masura.eu una ma simt foarte prost sa iau banii de la prietenul meu, iar cand fac acest lucru nu ma simt bine pana cand nu ii dau inapoi, cu toate ca vom oficializa relatia peste putin timp. evit sa ma duc cu el cand vrea sa-si cumpere haine pentru ca intotdeauna ma roga sa-mi iau si eu ceva, ca e imposibil sa nu vad ceva care sa-mi placa, nu imi sta in caracter nu pot manca pe cineva de banii pentru a-mi satisface poftele. poate ca suna ciudat dar sunt relatii in care nu banii nu sunt pe primul loc...toata viata vom depinde de banii intr-o oarecare masura

| vladutzzz_2456 a răspuns:

Salut!
Poi, in general femeile sunt materialiste (nu vreau sa jignesc pe nimeni!), banul fiind cam principalul element la care se uita. E adevarat ca nu se poate observa asta chiar din prima, deci aspectul fizic e cel care domina in alegerea partenerului.
Personal, nu am avut relatii bazate pe interes si nici nu am de gand! laughing
Si da, banii conteaza cel mai mult intr'o relatie! Si stii si tu, banii nu aduc fericirea, dar o intretin! Sau...banii nu aduc fericirea, ci numarul lor laughing...

Numai bine! happy

| mihaix a răspuns:

Ambii, dar tindem sa zicem ca femeile deoarece ele sunt cele mai intretinute, asa ne-a invatat trecutu si mentalitatea de roman. Da eu am avut relatie, am fost pagubitu tongue. NU e o senzatie faina, te asigur.

| Medis a răspuns:

Nu conteaza banii intr-o relatie. Insa... pot sa-ti spun ca si eu am avut parte pana acum de 2 baieti care au fost materialisti. Si am zis ca nu o sa ma mai incurc cu asa ceva niciodata dar nu se stie ce o sa-ti rezerve viitorul happy. Dar din punctul meu de vedere ambii sunt materialisti. Ideea e ca trebuie sa-i cunosti de la inceput tongue

baftawinking:*

| leddy a răspuns:

Si femeiele si barbatii sunt materialisti
nu stiu daca pot spune ca sunt materialista, dar intr-o oarecare masura da
deoarece depinde intr-o relatie daca partenerul are o stare financiara favorabila, intr-un cit sa-si permita sa iesiti intr-un lokal decent, astfel mai conteaza si automobilul
nu stiu e corect sau nu
intr-o relatie mai conteaza si afectiunea si dragostea
cred ca depinde de tot
la mine prietenul are tot de ce am nevoie
incepind de la moral, comportament, dragostea pe care mi-o ofera, cit si fizic si financiar

| justme85 a răspuns:

Un raspuns simplu,si barbatul si femeia.rareori recunoaste cineva.poate in sinea lui/ei sau intr-un cerc restrans de prieteni.sau in unele cazuri sa se laude.Ex``Frate am prostit-o pe aia si mi-a luat un ceas,inel etc``.Despre o relarie pe interes.nop nu pun accentul pe asa ceva.Nu sunt banii pe primul loc dar conteaza si ei.Oricum dupa cum stii cu banii nu poti cumpara Nepretuita dragoste.ei doar o intretin.de altfel ca si fericirea alta tarfa greu de intretinut.glumeam.

| justme85 a răspuns:

Un raspuns simplu, si barbatul si femeia.rareori recunoaste cineva. poate in sinea lui/ei sau intr-un cerc restrans de prieteni.sau in unele cazuri sa se laude. Ex``Frate am prostit-o pe aia si mi-a luat un ceas, inel etc``. Despre o relarie pe interes.nop nu pun accentul pe asa ceva.Nu sunt banii pe primul loc dar conteaza si ei. Oricum dupa cum stii cu banii nu poti cumpara Nepretuita dragoste. ei doar o intretin.de altfel ca si fericirea alta tarfa greu de intretinut.glumeam.