| pupaza a întrebat:

Cat conteaza banii intr-o relatie?

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Conteaza. Nu atat banii in sine, cat egalitatea financiara si independenta materiala a celor 2. Cele mai multe conflicte in cuplu incep de la bani, adica de la complexele de inferioritate/superioritate ale celor doi, activate de diferenta de venit. E important sa ai ce manca, pentru ca, psihologic (piramida trebuintelor), daca nu ai ceva in stomac, nu prea iti arde de fluturasi si alte cele.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Subscriu la parerea colegei, adaugand si ca poate fi o problema si daca ea e intretinuta - din varii motive! Deci e bine ca fiecare sa aiba contributia lui in cadrul relatiei, altfel riscuroile sunt mari si diverse!

cami
| cami a răspuns:

Bv psiholoaga! cel mai mai inteligent si folositor raspuns..de pana acum happy

| mami a răspuns:

Daca vrei sa lipesti inima da-o prin faina si ou si apoi o frigi pe amindoua partzi
un vechi proverb spune

| N538961518 a răspuns:

Enorm.

| maiamichel a răspuns:

Stabilitatea financiara confera confort, siguranta si nu in ultimul rand libertate de miscare. aici ma refer la ideile sau dorintele care se pot materializa.

| micuta_8485 a răspuns:

Prea mult nu conteaza.doar sa ai strictul necesar.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ups,...
Relațiile bazate pe bani sunt în vogă acum...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea... dar o intretin...deci conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca stiai asta :
depinde daca te iubeste cu adevarat
daca da nu prea conteazawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rind, banii iti asigura o relatie. Pentru ca fara bani, crapi de foame si dormi in strada intr-o cutie de carton. Si atunci unde mai e relatia? Mai e relatia dintre tine si cutie.